Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zdravotní klauni navštívili děti v hradecké nemocnici

 
pátek, 9. srpna 2019, 10:30

Dvojice zdravotních klaunů navštívila nejmenší pacienty hradecké Fakultní nemocnice. Zpestřili tak dětem den během jejich náročné léčby.

Zdravotní klauni už jsou pravidelnými návštěníky hradecké nemocnice. Tu navštěvují každé úterý a středu a během svého působení obejdou pokoje Dětské kliniky a poté návštíví dětské pacienty i na dalších klinikách. Jejich cíl je jednoduchý. Pobavit, rozesmát a na chvíli vytrhnout děti z nemocničního prostředí.

Fakultní nemocnice v Hradci je jen jedna z pěti, kde funguje takzvaný "NOS!" (Na operační sál) Při něm doprovozejí klauni dětské pacienty na operaci, a poté na ně čekají i pro probuzení. Pomáhají jim tak výrazně zvládat stresově náročné situace.

Kromě toho působí klauni i v dalších oblastních nemocnicích. V Turnově, Náchodě a v Jičíně. 

Klauni předali šek

Součástí návštěvy zdravotních klaunů bylo také předání šeku na 13.000 korun určených na podporu práce Zdravotních klaunů ve FN HK, který předali organizátoři letošní akce Restaurant Day v Hradci Králové. Ti letos na akci prodávali palačinky a výtěžek z prodeje věnovali na tento projekt.

Zdravotní klaun, o. p. s., je dobročinná organizace s národní a mezinárodní působností, která již od roku 2001 přináší humor a radost hospitalizovaným dětem i geriatrickým pacientům. Přispívá tím ke zlepšení jejich psychického i celkového zdravotního stavu. V současné době navštěvuje 86 profesionálních Zdravotních klaunů pravidelně 62 nemocnic, 7 domovů pro seniory a 2 hospice. Ročně uskuteční přes 3800 návštěv. 

Napsal Martin Doležal | Foto FN HK
 


 

Kam dál?

Důchodkyně si ukousla v trolejbuse jazyk. Omluvy se dočkala po 3...

čtvrtek, 8. srpna 2019, 09:54

Nešťastně upadla při rozjezdu trolejbusu a ukousla si jazyk. Místo první pomoci se ale seniorka dočkala pouze vystoupení na další...

Fakultní nemocnice v Hradci se dočká klimatizace

středa, 7. srpna 2019, 18:20

Úmorné vedro trápí jak pacienty tak i nemocniční personál. Ne všude totiž disponují klimatizací. Tou se od konce července může...

Zdravotní klauni nezapomínají na dětské pacienty ve fakultce ani...

pondělí, 29. července 2019, 18:22

Dvojice Zdravotních klaunů dorazila minulý týden za nejmenšími pacienty Fakultní nemocnice Hradec Králové, aby jim zpestřila...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.