Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Náchodská nemocnice má nový ultrazvuk a rentgen. Magnetická rezonance stále chybí

 
úterý, 25. června 2019, 08:21

Krajská Oblastní nemocnice Náchod v minulých dnech otevřela nová pracoviště pro rentgen a ultrazvuk. Investice přišla na 18 milionů korun, z nichž část hradila dotace z evropského programu IROP. V opakovaném tendru nyní nemocnice hledá dodavatele magnetické rezonance, hodnota zakázky je asi 51 milionů korun.

Pro pracoviště rentgenu a ultrazvuku nemocnice od loňského října za provozu upravila prostory ve třech budovách. Vybavila je novými ultrazvuky a pořídila i nový rentgen. „Nové prostory radiodiagnostického oddělení přinesou větší možnosti pro lékaře a pacientům komfortnější prostředí," uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09).

Do tendru na magnetickou rezonanci přišly v květnu dvě nabídky a nemocnice je nyní hodnotí. Tendr byl vypsán na konci března a je již třetí v pořadí. Předchozí dvě soutěže nemocnice z různých důvodů zrušila. Nemocnice zajišťuje péči pro spádovou oblast s více než 200 tisíc obyvateli a magnetická rezonance jí chybí. Pacienti musejí dojíždět na vyšetření do krajské nemocnice v Trutnově nebo do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Od loňského dubna kraj v areálu nemocnice staví dva nové pavilony za 1,344 miliardy korun bez DPH. Hotové by měly být v polovině roku 2020.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Chybí desítky lékařů. Díky stipendiu od kraje tu po studiích aspoň...

čtvrtek, 6. června 2019, 09:12

Královéhradecký kraj poskytne 31 studentům medicíny stipendium v celkové výši 4,1 milionu korun. Medici se zavázali, že budou po...

Až polovina lidí s plicní embolií by se mohla léčit doma

středa, 15. května 2019, 10:24

Až polovina lidí s plicní embolií by se mohla léčit doma. Domácí péče pro ně znamená více komfortu, možnost se pohybovat, menší...

Hradecká fakultní nemocnice ošetří více onkologických pacientů

pátek, 22. března 2019, 16:10

Fakultní nemocnice v Hradci Králové do konce letošního roku zvýší kapacitu léčby onkologických pacientů ozařováním o polovinu,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.