Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Padesát nově jmenovaných ředitelů nastupuje do čela krajských škol a školských zařízení

 
úterý, 17. července 2018, 14:21

Krajští radní toto pondělí jmenovali poslední tři ředitele příspěvkových organizací v oblasti školství v rámci letošních konkurzů. Ty rada vyhlásila na pozice ředitelů škol a školských zařízení, kterým končí šestileté funkční období. Radní zároveň vybírali i vedení škol, kterých se týká zastupiteli schválená optimalizace.

Na jaře tohoto roku jsme vyhlásili celkem padesát konkurzních řízení na obsazení pracovních míst ředitelů či ředitelek všech škol a školských zařízení zřizovaných Královéhradeckým krajem, jimž končí šestileté funkční období k 31. červenci 2018 anebo se jich týká optimalizace,“ informovala náměstkyně Martina Berdychová odpovědná za gesci školství.

V první vlně konkurzů jsme upřednostnili především ty školy, které splývají z více subjektů, tak, aby noví ředitelé měli co nejvíce času na všechny administrativní kroky. Věřím, že náš výběr byl ve všech případech správný a že nyní budeme s novými řediteli pokračovat ve zkvalitňování středoškolského vzdělávání v našem kraji,“ doplnila náměstkyně Berdychová.

Většina nově jmenovaných ředitelů byla radou jmenována k 1. srpnu 2018. U škol, které splývají z více subjektů, rada ředitele jmenovala již k 1. červenci. Jedním z konkurzních řízení byl i konkurz na ředitele vrchlabské základní a mateřské školy – jejího ředitele rada jmenuje k 1. září 2018.

Rada Královéhradeckého kraje jmenuje ředitele příspěvkových organizací na vedoucí pracovní místa na základě vyhlášených konkurzních řízení v souladu se školským zákonem. Jedno funkční období ředitele je 6 let. Na území Královéhradeckého kraje je k 1. 7. 2018 v rejstříku škol a školských zařízení zapsáno 76 středních škol, z nichž 53 zřizuje Královéhradecký kraj.

 

Tisková zpráva | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Muzeum Jičín vystavuje vysvědčení od 18. století do současnosti

pondělí, 18. června 2018, 15:05

Školní vysvědčení stará i více než 200 let mohou od čtvrtka vidět návštěvníci muzea a galerie v Jičíně na výstavě nazvané Od...

Hradec Králové dá letos do svých škol více než 150 milionů korun

úterý, 12. června 2018, 12:31

Během léta se tradičně ve školách žáci vystřídají se stavbaři a řemeslníky, kteří prázdniny využijí k plánovaným a potřebným...

Děti a žáci budou rozvíjet technické dovednosti

neděle, 3. června 2018, 11:02

Podpořit polytechnické vzdělání a rozvoj talentů má krajský dotační program, v němž se mezi 27 žadatelů rozdělí 1,43 milionu...

Nástavba školy za 45 milionů zlepší praktickou výuku žáků

středa, 9. května 2018, 19:55

Ve středu 9. května začala rekonstrukce a přístavba odloučeného pracoviště SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové v Hradecké ulici. Díky...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • PÁTRÁNÍ: Do hradecké věznice se z vycházky...

  • Od pondělí čekají řidiče dopravní komplikace...

  • VIDEO: Zfetovaná cizinka ujížděla v kradeném...

  • Na křižovatce v Březhradské ulici se střetla...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Eda Kožušník běží z Finska do Španělska, dnes vybíhá z Ještědu

Edvard Kožušník, kterého lidé znají prostě jako Edu, je nezadržitelný běžec, který před pár lety oběhl Českou republiku. Nyní se rozhodl postavit výzvě přeběhnout Evropu, a to z Finska do Španělska. Včera doběhl do Liberce a dnes vyráží z Ještědu.

Ostrava představila nejmodernější tramvaj. Za rok jich bude jezdit po městě 40

Nejmodernější tramvaj České republiky vyjela v Ostravě do ostrého provozu. Dopravní podnik Ostrav ji nasadil na linku číslo 4, která jezdí z Martinova do Kunčic. Povolení k provozu s cestujícími zatím mají dvě tyto tramvaje. Musí najet 20 tisíc kilometrů, poté bude moci dopravní podnik nasadit další tramvaje.

Na festival pro krajany v Banátu odjel téměř půlkilometrový vlak

Téměř 1300 návštěvníků a účinkujících krátce po 17:00 odjelo z nádraží Praha-Smíchov na sedmý ročník kulturního festivalu Banát v Rumunsku. Více než 30 interpretů zahraje v jedné z tamních českých vesnic Eibentálu, někteří vystoupí už při cestě téměř půlkilometrovým vlakem. Kromě koncertů Emmy Smetany, kapel Švihadlo nebo Vasilův Rubáš se mohou lidé těšit na přednášky či besedy. Pořadatelé chtějí festivalem, který začne ve středu v podvečer a skončí v neděli ráno, pomoci místním českým krajanům v těžké finanční situaci