Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Padesát nově jmenovaných ředitelů nastupuje do čela krajských škol a školských zařízení

 
úterý, 17. července 2018, 14:21

Krajští radní toto pondělí jmenovali poslední tři ředitele příspěvkových organizací v oblasti školství v rámci letošních konkurzů. Ty rada vyhlásila na pozice ředitelů škol a školských zařízení, kterým končí šestileté funkční období. Radní zároveň vybírali i vedení škol, kterých se týká zastupiteli schválená optimalizace.

Na jaře tohoto roku jsme vyhlásili celkem padesát konkurzních řízení na obsazení pracovních míst ředitelů či ředitelek všech škol a školských zařízení zřizovaných Královéhradeckým krajem, jimž končí šestileté funkční období k 31. červenci 2018 anebo se jich týká optimalizace,“ informovala náměstkyně Martina Berdychová odpovědná za gesci školství.

V první vlně konkurzů jsme upřednostnili především ty školy, které splývají z více subjektů, tak, aby noví ředitelé měli co nejvíce času na všechny administrativní kroky. Věřím, že náš výběr byl ve všech případech správný a že nyní budeme s novými řediteli pokračovat ve zkvalitňování středoškolského vzdělávání v našem kraji,“ doplnila náměstkyně Berdychová.

Většina nově jmenovaných ředitelů byla radou jmenována k 1. srpnu 2018. U škol, které splývají z více subjektů, rada ředitele jmenovala již k 1. červenci. Jedním z konkurzních řízení byl i konkurz na ředitele vrchlabské základní a mateřské školy – jejího ředitele rada jmenuje k 1. září 2018.

Rada Královéhradeckého kraje jmenuje ředitele příspěvkových organizací na vedoucí pracovní místa na základě vyhlášených konkurzních řízení v souladu se školským zákonem. Jedno funkční období ředitele je 6 let. Na území Královéhradeckého kraje je k 1. 7. 2018 v rejstříku škol a školských zařízení zapsáno 76 středních škol, z nichž 53 zřizuje Královéhradecký kraj.

 

Tisková zpráva | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Muzeum Jičín vystavuje vysvědčení od 18. století do současnosti

pondělí, 18. června 2018, 15:05

Školní vysvědčení stará i více než 200 let mohou od čtvrtka vidět návštěvníci muzea a galerie v Jičíně na výstavě nazvané Od...

Hradec Králové dá letos do svých škol více než 150 milionů korun

úterý, 12. června 2018, 12:31

Během léta se tradičně ve školách žáci vystřídají se stavbaři a řemeslníky, kteří prázdniny využijí k plánovaným a potřebným...

Děti a žáci budou rozvíjet technické dovednosti

neděle, 3. června 2018, 11:02

Podpořit polytechnické vzdělání a rozvoj talentů má krajský dotační program, v němž se mezi 27 žadatelů rozdělí 1,43 milionu...

Nástavba školy za 45 milionů zlepší praktickou výuku žáků

středa, 9. května 2018, 19:55

Ve středu 9. května začala rekonstrukce a přístavba odloučeného pracoviště SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové v Hradecké ulici. Díky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.