Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ministryně Maláčová přijede do Hradce. Zahájí dny sociální práce

 
úterý, 10. září 2019, 10:27

Do Hradce Králové se po roce opět sjedou stovky vědců z České republiky i zahraničí. Jejich cílem budou XVI. Hradecké dny sociální práce, které se uskuteční 12. a 13. září v kampusu Na Soutoku Univerzity Hradec Králové. Ústředním tématem letošního ročníku bude Sociální začleňování v kontextu sociální práce. Účast na konferenci přislíbila ministryně práce a sociálních věcí ČR Jana Maláčová. 

ana Maláčová vystoupí s příspěvkem, který bude zaměřen na ocenění sociální práce jako klíčového nástroje sociálního začleňování, což odpovídá letošnímu tematickému zaměření konference: Sociální začleňování v kontextu sociální práce.

Hlavním českým řečníkem letošních Hradeckých dnů sociální práce bude Ivan Gabal. Téma jeho přednášky zní: „Jsou změny sociální politiky ČR za čtvrtstoletí výsledkem poznání nebo krizí? Lze s tím něco dělat?“

Chybět nebude ani řada zahraničních vědců a odborníků. Jako hlavní zahraniční host vystoupí Il Nam Kwon – děkan Fakulty sociálních věd z jihokorejské Myognji University. Tématem jeho referátu bude: Overview of Korea's Protection & Support System for Youth at Risk.

Hlavní program, stejně jako v předešlých letech, doplní řada akcí. V pátek se uskuteční panelová diskuse na téma Sociální bydlení. Součástí konferenčního programu bude také prezentace poskytovatelů sociálních služeb, se kterými ÚSP FF UHK dlouhodobě spolupracuje při zajišťování praxí svých studentů.

Napsal(a) Martin Doležal, Univerzita Hradec Králové | Foto Facebook/Jana Maláčová
 


 

Kam dál?

Hradecký kraj zahájí spolupráci s univerzitou z Vietnamu

pondělí, 9. září 2019, 15:30

Zastupitelé Královéhradeckého kraje otevřeli cestu ke spolupráci krajských škol technického zaměření s vietnamskými studenty....

Aktualizováno 5. září 2019, 13:34

Oprava budovy hradecké univerzity má začít v létě 2020. Stát bude...

čtvrtek, 5. září 2019, 14:45

Univerzita Hradec Králové (UHK) dokončuje přípravu rekonstrukce dvou budov na náměstí Svobody. U Filosofické fakulty chce na jaře...

Lesy ČR znásobily stipendia pro studenty lesnických učilišť

úterý, 3. září 2019, 08:58

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) pro nynější školní rok zdvojnásobil výši stipendií pro žáky lesnických učilišť....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.