Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do 1.ročníků ZŠ a SŠ v hradeckém kraji usedne přes 11.000 dětí

 
pondělí, 2. září 2019, 09:44

Do prvních ročníků základních a středních škol v Královéhradeckém kraji nastoupilo v novém školním roce přes 11.000 dětí. Okolo 5700 žáků jde na základní a asi 6000 studentů na střední školy, proti roku 2018 jich je mírně více. Kolik dětí ve skutečnosti do škol nastoupí, bude kraj ale vědět až na konci října.

"Přesný počet žáků prvních ročníků základních ani středních škol v tuto chvíli neznáme," uvedla mluvčí kraje Sylvie Velčovská.

V Hradci Králové nastoupilo podle radnice do 40 prvních tříd 17 základních škol zřizovaných městem okolo 925 dětí, tedy asi o 50 více než loni. V novém školním roce 2019/2020 se bude v těchto školách vzdělávat celkem 8305 dětí.

Podle primátorova náměstka pro školství Martina Hanouska  mají jednotlivé školy skutečný počet žáků zaslat svému zřizovateli do konce září. "Pak budeme znát finální počet prvňáčků. Během léta se mohla ještě odehrát řada změn, které ovlivní čísla. Například mohlo dojít k rozhodnutí rodičů, že dítě nakonec dostane odklad," dodal náměstek.

Do hradeckých městských školek nastoupilo 884 nových dětí a celkem je bude v průběhu školního roku navštěvovat 2930 dětí. V případě školek by podle mluvčí radnice Kateřiny Šmídové mohlo město znát konečná čísla tento týden.

V Královéhradeckém kraji na středních školách k dnešku studuje asi 23.000 studentů, loni jich bylo okolo 22.500. Středních škol, tedy krajských, soukromých i církevních, je v kraji 74, z toho 54 je krajských. V krajem zřizovaných středních školách k dnešku studuje přibližně 20.500 lidí, loni asi 20.000. Základní školy v kraji mají asi 50.000 žáků, v minulém školním roce jich měly 49.000.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com
 


 

Kam dál?

Investice za téměř 100 milionů. Nemocnice hradeckého kraje propojí...

středa, 28. srpna 2019, 16:44

Královéhradecký kraj chce do podzimu 2022 propojit své nemocnice informačním systémem za 98 milionů korun. Zatím dokončil výběr...

Na Univerzitu míří rekordní finanční prostředky. Letos téměř 18...

úterý, 20. srpna 2019, 10:50

I v roce 2019 rozděluje Dům zahraniční spolupráce finanční prostředky určené na mobility vysokoškolského vzdělávání, a to mezi 22...

Nejlepší Univerzita? Podle mezinárodního hodnocení ta v Hradci!

pondělí, 12. srpna 2019, 20:58

Organizace Times Higher Education zveřejnila výsledky mezinárodního hodnocení vysokých škol European Teaching Ranking 2019....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.