Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Investice za téměř 100 milionů. Nemocnice hradeckého kraje propojí informační systém

 
středa, 28. srpna 2019, 16:44

Královéhradecký kraj chce do podzimu 2022 propojit své nemocnice informačním systémem za 98 milionů korun. Zatím dokončil výběr dodavatele softwaru, který za 36 milionů vytvoří firma ICZ. Dnes kraj s ICZ podepsal smlouvu. Ve druhé fázi kraj vybere v soutěži dodavatele serverů a počítačů. Jednotný systém by měl nemocnice propojit a zlepšit přístup lékařů k údajům o pacientech. Většinu nákladů asi pokryje evropská dotace, uvedlo hejtmanství. Krajské oblastní nemocnice jsou v Trutnově, Náchodě, Jičíně a Dvoře Králové nad Labem.

"Nemocniční informační systém zlepší vzájemnou komunikaci, zpracování a vyhodnocování dat krajských zdravotnických zařízení," řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar. Tendr na dodavatele softwaru trval dva roky. Pro soutěž na nákup koncových zařízení kraj vytvoří komisi složenou z počítačových odborníků jednotlivých nemocnic a zástupců krajského zdravotnického holdingu, kteří určí předmět tendru.

Nyní má každá nemocnice svůj vlastní informační systém. "Tyto systémy jsou zastaralé, nemají potřebnou podporu a jejich další údržba je komplikovaná a finančně náročná," uvedl dříve Cabicar.

Nemocniční informační systém je klíčový software, který má na starost mapování, evidování a uchovávání všech lékařských procesů, a to zpráv, výsledků a objednávek. Vedle toho v nemocnicích fungují další systémy, například laboratorní systém nebo systém na zpracování a rozesílání obrazové dokumentace. Dále mají nemocnice systémy pro řízení jednotlivých oblastí, například stravování či personalistiky.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Na Univerzitu míří rekordní finanční prostředky. Letos téměř 18...

úterý, 20. srpna 2019, 10:50

I v roce 2019 rozděluje Dům zahraniční spolupráce finanční prostředky určené na mobility vysokoškolského vzdělávání, a to mezi 22...

Nejlepší Univerzita? Podle mezinárodního hodnocení ta v Hradci!

pondělí, 12. srpna 2019, 20:58

Organizace Times Higher Education zveřejnila výsledky mezinárodního hodnocení vysokých škol European Teaching Ranking 2019....

Asijští studenti strávili v Hradci Králové zajímavý měsíc

středa, 7. srpna 2019, 13:41

Skončila letní škola pro zahraniční i české studenty Czech it Out 2019, která se konala od 8. července do 5. srpna 2019 na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.