Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Mladí ze čtyř zemí zamíří po patnácté na letní žurnalistickou školu do Havlíčkova Brodu

 
úterý, 6. srpna 2019, 10:20

V neděli 18. srpna odstartuje v Havlíčkově Brodě 15. ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Téměř šest desítek mladých lidí se zájmem o média, kulturu historii a společnost střední Evropy ze čtyř zemí se až do 24. srpna bude v Havlíčkově Brodě seznamovat se zákulisím mediálních světa.

Letos na Vysočinu přijedou mladí Češi, Slováci, Rakušani a Ukrajinci, na které čeká nabitý program. V průběhu týdne absolvují účastníci praktické i teoretické aktivity v šesti skupinách podle mediálního zaměření (TV, Rádio, Nová média, Tisk, PR a marketing a Foto) pod vedením zkušených lektorů z regionálních i celoplošných médií. Většina výstupů, které během týdne vytvoří, se objeví v regionálních nebo celoplošných médiích, které jsou partnery letní školy. 

„Každý den se uskuteční debaty a přednášky, které jsou otevřené zdarma pro veřejnost. Hosty jsou mimo jiné Ján Simkanič, ředitel Deníku N, Josef Pazderka, šéfredaktor Aktálně.cz, eurokomisařka Věra Jourová, novinářka Lída Rakušanová, generál Petr Pavel, bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová či novinář a analytik Jakub Kalenský. Vrcholem akce bude páteční večerní diskuse historiků Andreje Zubova (Rusko), Andrzeje Nowaka (Polsko) a Tatjany Tönsmeyerové (Německo) o napadení Polska Sovětským svazem a třetí říší v září 1939 a rozpoutání druhé světové války,“ uvedl jeden ze zakladatelů letní školy Milan Pilař.

Doprovodnou akcí patnáctého ročníku školy bude malá výstava Černobyl: Návrat do vyklizené zóny, která se koná za přispění Velvyslanectví Ukrajinské republiky v Praze a projektu Ukrajiner a bude k vidění v průběhu srpna v kavárně klubu Oko.

Všechny besedy a přednášky se uskuteční v klubu Oko na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě od 15.30 a 19.00 a program najdou zájemci na www.letnizurnalistickaskola.cz nebo na Facebooku a Twitteru.

 


 

Kam dál?

Hradecký kraj chce studenty technických oborů z Vietnamu

středa, 31. července 2019, 09:34

Vedení Královéhradeckého kraje chce na krajských školách technického zaměření vietnamské studenty. Zástupci vietnamské univerzity...

Univerzita zůstane otevřená i přes léto. Míří sem dvě stovky...

čtvrtek, 4. července 2019, 16:23

V rámci letních škol se bude na hradecké univerzitě učit i během prázdnin. Do Hradce míří dvě stě zahraničních studentů z desítek...

Prvních sedm studentek dokončilo studium tlumočnictví českého...

středa, 3. července 2019, 17:58

První studenti v historii dokončili studium tlumočnictví českého znakového jazyka na hradecké vyšší odborné škole. Tedy vlastně...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.