Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Královéhradeckém kraji se poslední květnový víkend rapidně zvýší koncentrace učitelů fyziky

 
čtvrtek, 16. května 2019, 15:25

Kampus Univerzity Hradec Králové bude hostit 6. ročník celorepublikové konference Elixíru do škol pro učitele, příznivce fyziky a digitálních technologií. Více než 200 pedagogů se tak opět sjede do Hradce Králové, aby načerpali inspiraci do své výuky.

„Zájem o studium přírodních věd klesá, a tak je více než kdy jindy důležité mít nadšené a inovativní učitele fyziky a těchto věd obecně – jsou to právě oni, kdo zapalují v dětech plamínky nadšení a probouzejí v nich zájem o vědu, který přetrvává po celý život. Bez nich nebudeme mít ani učitele přírodních věd, s jejichž nedostatkem se naše společnost dlouhodobě potýká, ani špičkové vědce. Naše fakulta se přírodovědným vzděláním trvale zabývá, proto jsem rád, že se po roce konference znovu vrací na její půdu,“ uvádí Jan Kříž, děkan Přírodovědecké fakulty UHK, která se na konferenci organizačně podílí.

Účastníky čekají tři přednášky zaměřené na psychologii, fyziku v lékařství a výzvy české energetiky. Samozřejmostí budou oblíbené dílny nabité experimenty od 3D tisku přes využití filmu ve výuce fyziky až po pohádkovou fyziku. Fórum inspirace, které mělo svou premiéru v loňském roce, zprostředkuje i letos učitelům vhled do technologií a nabídne další inspiraci do výuky. Novinkou bude večerní překvapení a aktivní zapojení studentů do doprovodného programu.  

„Díky regionálním centrům a skvělé práci učitelů vznikla v České republice unikátní a pevná síť pedagogů, kteří se od sebe vzájemně učí, inspirují se a sdílejí mezi sebou zkušenosti z výuky. Ukazuje se, že podpora a kolegiální vzdělávání učitelů je jedna z cest, která prokazatelně přispívá k jejich profesnímu rozvoji a zvýšení kvality přírodovědného vzdělávání. Učitelé, kteří ve své výuce často využívají pokusy, vnímají u svých žáků větší zapojení v hodinách, hlubší porozumění učivu a i je samotné výuka více baví a naplňuje,“ říká Petra Prošková, ředitelka organizace Elixír do škol.

Generálním partnerem je již tradičně Nadace České spořitelny. Záštitu nad akcí převzali hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D., a ministr školství, mládeže a tělovýchovy Ing. Robert Plaga, Ph.D. Dalšími partnery jsou například Česká spořitelna, a. s., MFF Univerzity Karlovy, chomutovská společnost PULS, společnost Karlovarské minerální vody a Nadace Jablotron. Role průvodce konferencí se opět ujme Vladimír Kořen.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Brexit může ztížit studijní pobyty, školy na Hradecku zatím opatření...

pátek, 15. března 2019, 08:19

Dopad brexitu na studijní pobyty ve Velké Británii by mohl být pro školy i studenty komplikací. ČTK to zjistila od zástupců škol...

Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové má nového děkana

pátek, 1. března 2019, 11:24

Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové má od dnešního dopoledne nového děkana, fyzika Jana Kříže. Do funkce ho jmenoval...

Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové otevřela...

pondělí, 18. února 2019, 09:18

Velký dárek si k letošním "26. narozeninám" nadělila Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Ve středu 13....

Mladí programátoři budou tvořit nejlepší opendatovou aplikaci

středa, 13. února 2019, 16:39

Na konci března se v Hradci Králové uskuteční první ročník soutěže pro žáky středních škol, konzervatoří, vyšších odborných škol...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb, už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.