Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Založí vlastní stát, zachrání knihy před zkázou. Děti mohou vyrazit na tábor hradecké univerzity

úterý, 4. června 2019, 12:00VzděláníHradecko
 

Filozofická fakulta hradecké univerzity pořádá poslední týden v srpnu každoroční příměstský tábor. Co na děti čeká? Slavnostní imatrikulace, založení vlastního státu, záchrana knih před zkázou či den strávený v Archeoparku pravěku ve Všestarech.

 

První ročník FIM SIM CUPu na Univerzitě Hradec Králové je minulostí

pátek, 31. května 2019, 13:46Vzdělání
 

Rozvoj manažersko-ekonomických dovedností studentů byl hlavním cílem prvního ročníku soutěže FIM SIM CUP, kterou pro své studenty všech oborů vyhlásila Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové ve spolupráci se společností Škoda...

 

Děkanem Filozofické fakulty UHK byl zvolen politolog dr. Jan Prouza

pondělí, 27. května 2019, 09:51Vzdělání
 

Akademický senát Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové zvolil 24. května 2019 v tajné volbě kandidáta na funkci děkana. Stal se jím současný proděkan pro zahraniční a vnější vztahy Mgr. Jan Prouza, Ph.D.

 

Prvňáků je v Hradci letos víc, ale dostane se na všechny

pátek, 17. května 2019, 14:00Vzdělání
 

Do prvních tříd hradeckých škol nastoupí letos v září více dětí než vloni. Očekává se, že do lavic usedne 926 prvňáčků. O jednu třídu navíc, než bylo plánováno, otevře základní škola na třídě SNP.

 

V Královéhradeckém kraji se poslední květnový víkend rapidně zvýší koncentrace učitelů fyziky

čtvrtek, 16. května 2019, 15:25Vzdělání
 

Kampus Univerzity Hradec Králové bude hostit 6. ročník celorepublikové konference Elixíru do škol pro učitele, příznivce fyziky a digitálních technologií. Více než 200 pedagogů se tak opět sjede do Hradce Králové, aby načerpali inspiraci do své...

 

Brexit může ztížit studijní pobyty, školy na Hradecku zatím opatření neplánují

pátek, 15. března 2019, 08:19Vzdělání
 

Dopad brexitu na studijní pobyty ve Velké Británii by mohl být pro školy i studenty komplikací. ČTK to zjistila od zástupců škol v Královéhradeckém kraji. Jen někteří z nich ale mají z brexitu obavy a školy v kraji zatím nechystají žádná opatření....

 

Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové má nového děkana

pátek, 1. března 2019, 11:24Vzdělání
 

Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové má od dnešního dopoledne nového děkana, fyzika Jana Kříže. Do funkce ho jmenoval rektor univerzity Kamil Kuča.

 

Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové otevřela zmodernizované prostory

pondělí, 18. února 2019, 09:18Vzdělání
 

Velký dárek si k letošním "26. narozeninám" nadělila Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Ve středu 13. února 2019 byly slavnostně otevřeny zmodernizované prostory fakulty.

 

Mladí programátoři budou tvořit nejlepší opendatovou aplikaci

středa, 13. února 2019, 16:39Vzdělání
 

Na konci března se v Hradci Králové uskuteční první ročník soutěže pro žáky středních škol, konzervatoří, vyšších odborných škol nebo vysokých škol nazvaná Hackathon. Soutěžící budou programovat webovou aplikaci pro otevřená data...

 

Pololetní vysvědčení nemusí být strašák. Vyhrožování a tresty vašemu dítěti nepomohou

čtvrtek, 31. ledna 2019, 17:00Vzdělání
 

Dnes se ve školách rozdávalo pololetní vysvědčení. Pro některé žáky je to čas radosti, pro jiné naopak stres. Podstatný je hlavně postoj rodičů.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.