Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vzdělání

Brexit může ztížit studijní pobyty, školy na Hradecku zatím opatření neplánují

pátek, 15. března 2019, 08:19Vzdělání
 

Dopad brexitu na studijní pobyty ve Velké Británii by mohl být pro školy i studenty komplikací. ČTK to zjistila od zástupců škol v Královéhradeckém kraji. Jen někteří z nich ale mají z brexitu obavy a školy v kraji zatím nechystají žádná opatření....

 

Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové má nového děkana

pátek, 1. března 2019, 11:24Vzdělání
 

Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové má od dnešního dopoledne nového děkana, fyzika Jana Kříže. Do funkce ho jmenoval rektor univerzity Kamil Kuča.

 

Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové otevřela zmodernizované prostory

pondělí, 18. února 2019, 09:18Vzdělání
 

Velký dárek si k letošním "26. narozeninám" nadělila Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Ve středu 13. února 2019 byly slavnostně otevřeny zmodernizované prostory fakulty.

 

Mladí programátoři budou tvořit nejlepší opendatovou aplikaci

středa, 13. února 2019, 16:39Vzdělání
 

Na konci března se v Hradci Králové uskuteční první ročník soutěže pro žáky středních škol, konzervatoří, vyšších odborných škol nebo vysokých škol nazvaná Hackathon. Soutěžící budou programovat webovou aplikaci pro otevřená data...

 

Pololetní vysvědčení nemusí být strašák. Vyhrožování a tresty vašemu dítěti nepomohou

čtvrtek, 31. ledna 2019, 17:00Vzdělání
 

Dnes se ve školách rozdávalo pololetní vysvědčení. Pro některé žáky je to čas radosti, pro jiné naopak stres. Podstatný je hlavně postoj rodičů.

 

Hradecká "zdrávka" má nově vybavené učebny a laboratoře

čtvrtek, 10. ledna 2019, 12:55ZprávyVzdělání
 

Moderní vybavení učeben pro teoretickou a praktickou výuku všech oborů a nové pracoviště zubních techniků mohou nyní využívat žáci Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy Hradec Králové. Královéhradecký kraj dokončil dva...

 

Projekt Studuj na zdrávce už dva roky zvyšuje počty studentů zdravotnických škol

úterý, 8. ledna 2019, 17:36VzděláníZdraví
 

Za více jak dva roky dokázal projekt Studuj na zdrávce zvýšit zájem o studium na středních zdravotnických školách v Královéhradeckém kraji. Unikátní projekt, na kterém se podílejí školy v Hradci Králové a Trutnově, finančně podporuje...

 

Přes čtyřicet procent dětí nikdy nevidělo dojení krávy, nejvíce jich chce cestovat v čase

sobota, 15. prosince 2018, 09:20Vzdělání
 

Český statistický úřad (ČSÚ) jako každoročně i letos prováděl Minisčítání dětí. Výzkumníci ratolestem pokládali otázky týkající se jejich vědomostí, zkušeností a dovedností. Potomci zaostávali hlavně u přírodních témat.

 

Jan Petrof obdržel doktorát a medaili hradecké univerzity

středa, 28. listopadu 2018, 15:28SpolečnostVzdělání
 

Pravnuk zakladatele společnosti Petrof Jan Petrof dnes převzal čestný doktorát v oboru Management a Zlatou medaili Univerzity Hradec Králové (UHK). Škola ocenila jeho zásluhy při obnově násilně přetrhané tradice rodinné firmy, která se opět...

 

Na Přírodovědecké fakultě hradecké univerzity vznikne česko-čínské centrum toxikologie

středa, 28. listopadu 2018, 12:50Vzdělání
 

Na jaře příštího roku vznikne česko-čínské centrum toxikologie Yangtze University - University of Hradec Králové Joint Laboratory of Toxicology. Na začátku listopadu byla podepsána smlouva, již v roce 2016 bylo uzavřeno memorandum o spolupráci.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Lidl prodával masné výrobky z Polska, u kterých byl falšovaný podíl masa

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) našli při kontrole masných výrobků značky Pikok původem z Polska, které prodává řetězec Lidl Česká republika, menší obsah masa, než bylo uváděné.

Policie ukončila vyšetřování kauzy Čapí hnízdo

Policie ukončila vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Dle informaci NEOVLIVNI.CZ policie navrhne žalobci, aby premiéra Andreje Babiše postavil před soud. Případ Andreje Babiše juniora chce policie vyřešit samostatně.

Nejhorší, co můžete v kampani říkat, jsou vlastní názory, vzpomíná rok po prezidentské volbě Vratislav Kulhánek

Ani více než rok po neúspěšné kandidatuře na úřad prezidenta republiky nelituje pětasedmdesátiletý Vratislav Kulhánek této zkušenosti. Otevřeně ale přiznává, že by do něčeho podobného už nešel. „V tomhle věku bych se měl starat spíš o vnoučata,“ dodává. Jak na prezidentskou volbu vzpomíná a co ho nyní nejvíce zaměstnává? To zjišťovala v rozhovoru Drbna.