Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hasičský charitativní kalendář pro Eleganci bez bariér

 
pátek, 20. září 2019, 15:57

„Elegance bez bariér“ je název charitativní módní přehlídky, která je svého druhu výjimečná. Na módním molu se totiž pro dobrou věc představují přímo vozíčkáři. Letošní ročník Elegance bez bariér proběhne 7. října 2019 od 19 hodin v nově zrekonstruovaných prostorách Společenského domu v Solnici.

Výtěžek z celé akce podpoří rodinu Koukolových s dcerou Aničkou, která je ležící, maximálně si sedne. Proto navštěvuje pátým rokem Speciální pedagogické centrum v Hradci Králové, kde má individuální vzdělávací program, a také se vzdělává doma s maminkou. Trénuje hlavně stání na vertikalizačním stojanu, klokankách a s ortézkami, po kterých zaznamenávají velký pokrok.

Letos podpořili akci také hasiči. Příslušníci HZS Královéhradeckého kraje z územního odboru Rychnov nad Kněžnou nafotili speciální kalendář. Výtěžek z prodeje kalendáře, který organizátoři módní přehlídky prodávají za symbolických 150 Kč, poputuje právě na pomoc Aničce a její rodině.

Prodej kalendáře zajišťují organizátoři akce. Objednat si jej můžete na e-mailu palascakova@elegancebezbarier.cz, může být zaslán poštou nebo předán osobně dle domluvy v Hradci Králové, Týništi nad Orlicí nebo Rychnově nad Kněžnou. K dostání je také v Rychnově nad Kněžnou v potravinách AB. 

Předprodej vstupenek na módní přehlídku Elegance bez bariér je spuštěn. Vstupenku můžete zakoupit na webových stránkách Elegance bez bariér a také osobně na těchto místech: Informační centrum Rychnov nad Kněžnou, Společenský dům Solnice, pobočka Generali Kostelec nad Orlicí.

Napsal(a) HZS Královehradeckého kraje | Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Rozhledna na Velké Deštné je ze dvou třetin hotová

čtvrtek, 19. září 2019, 14:51

Rozhledna na Velké Deštné v Orlických horách je hotová ze dvou třetin. Ocelovou konstrukci stavbaři sestavili v hale firmy a v...

Zeď aneb jak jsem vyrůstal za železnou oponou, inscenace nejen o...

středa, 18. září 2019, 08:34

Oslavy 30. výročí sametové revoluce se blíží. V Hradci Králové se v rámci toho uskuteční desítky akcí a chybět nebude ani...

Výročí sametové revoluce se blíží. Snahou je zvýšit informovanost...

pondělí, 16. září 2019, 14:42

Nadcházející 30. výročí sametové revoluce připomene ve stotisícovém Hradci Králové téměř 20 vzpomínkových a různých kulturních...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.