Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Náchodská nemocnice pořídila magnetickou rezonanci

 
pondělí, 9. září 2019, 18:53

Nemocnice v Náchodě vrátí Královéhradeckému kraji z poskytnuté dotace na pořízení magnetické rezonance ve výši okolo 46 milionů korun až 5,5 milionu korun. Kromě toho rozdělí dotaci na investiční a neinvestiční část, což umožní až devítiletý pozáruční servis magnetické rezonance. Rozhodli o tom dnes krajští zastupitelé. Dotaci poskytl kraj své nemocnici v roce 2017. Magnetická rezonance by měla pacientům začít sloužit začátkem příštího roku.

"Rozdělení (dotace) na část investiční a neinvestiční je z důvodu, že nemocnice kryje i část pozáručního servisu. Neinvestiční část se týká projektové dokumentace a servisu," řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Magnetickou rezonanci pro krajskou nemocnici v Náchodě dodá společnost Siemens Healthcare za 39,9 milionu korun s DPH. Součástí ceny je i 8,5 milionu korun za pozáruční servis. Původní předpoklad celkové ceny byl podle Cabicara přibližně 46 milionů korun se započtením daně.

Dodavatele rezonance nemocnice vybrala ve třetím tendru, předchozí dvě soutěže nemocnice z různých důvodů zrušila. Kromě firmy Siemens Healthcare se do třetího tendru přihlásila ještě společnost Philips Česká republika.

Nemocnice Náchod zajišťuje péči pro spádovou oblast s více než 200.000 obyvateli a magnetická rezonance jí chybí. Pacienti z Náchodska musejí dojíždět na vyšetření do krajské nemocnice v Trutnově nebo do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Náchodská nemocnice je největší krajskou nemocnicí, má 1500 zaměstnanců. V současnosti prochází rozsáhlou přestavbou za více než 1,3 miliardy korun bez DPH. Dosud je hotová hrubá stavba obou pavilonů J a K, které na sebe budou napojené. Dlouho připravovaná přestavba začala loni v dubnu a je největším současným investičním projektem kraje.

Konsorcium stavebních firem Geosan Group a BAK by měla být se stavbou hotové v polovině příštího roku. Zařízení pavilonů novým vybavením kraj přijde na dalších asi 300 milionů korun.

 

Napsal(a) ČTK | Foto Orlický týdeník
 


 

Kam dál?

Hradecká Drbna slaví historicky nejvyšší počet čtenářů. Na podzim...

neděle, 8. září 2019, 17:33

Okurková sezona? To na Drbně neznáme. Zpravodajské weby skupiny TRIMA NEWS zažívají historicky nejúspěšnější rok své osmileté...

Divadlo Járy Cimrmana smutní. Zemřel dlouholetý člen Jaroslav Weigel

čtvrtek, 5. září 2019, 11:48

Ve věku 88 let zemřel dlouholetý člen Divadla Járy Cimrmana Jaroslav Weigel. Informaci potvrdil syn spoluzakladatele Miloňe...

Město chce zdražit odpady na 900 Kč, při úhradě včas zůstane 450

středa, 4. září 2019, 19:19

Město Náchod hodlá od 1. ledna 2020 zvýšit základní poplatek za svoz odpadů z nynějších 650 korun na 900 korun na osobu....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.