Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Obyvatelé Hvězdy zuří. Opomíjená část Hradce je dalším ostudným místem

 
pátek, 23. srpna 2019, 17:42

Často opomíjená část, nicméně v očích místních stejně hrozivá, jako ta v nedaleké Benešovce. A ačkoliv se o rekonstrukci na Hvězdě také mluví už nějaký ten pátek, stále chátrá a místo patří rozhodně mezi nejošklivější části Hradce.

„Přáli bychom si, aby prováděcí projekt úprav areálu Hvězda byl zpracován nejpozději v roce 2013. Současný stav je opravdu žalostný. Podle přání mnoha obyvatel je v současnosti prioritou KMS číslo jedna rozšíření parkovacích ploch ve Formánkově ulici. Na slibovanou realizaci této akce čekáme bohužel již několik let. Byli bychom velmi neradi, kdyby stejný osud potkal i areál Hvězda,“ uvedl Jaroslav Groh, předseda KMS Moravské Předměstí před šesti lety. A výsledek - žádný.

Je to zajímavý kontrast. Zatímco na protější straně Hvězdy můžeme vidět rozrůstající moderní sportovní areál Třebeš, tak na opačném pólu číhá zóna, která naprosto upadá, a stává se ohyzdným místem za který se Hradečáci stydí. Vítejte na Hvězdě.

Místo potřebuje rekonstrukci, jako sůl

Místní obyvatelé si samozřejmě na situaci stěžují. "Je to hrůza, mluví se o tom už tolik let. Stále se nic neděje a přijde mi, že se toho snad ani nedožiju", řekl obyvatel Hvězdy, který si nepřál být jmenován.

Situace je tak velmi podobné té na třídě Edvarda Beneše, která se nachází jen pár desítek metrů právě od Hvězdy. Obě místa jsou obyvateli Hradce považovány společně se stadiónem za ty nejošklivější. 

Na druhou stranu, tak kritická situace na Hvězdě zatím není. Na Benešovce jsou místa, která jsou vyloženě nebezpečná, a jsou v takovém žalostném stavu, že je město muselo uzavřít, Na Hvězdě k takovým krokům zatím nedošlo. Zároveň je třeba dodat, že Benešova třída je největší sídliště v Hradci. Tedy poměrně velká aglomerace, kde je dezolátní stav znát na každém kroku.

Hvězdu hýzdí jen její střed. Okolí je totiž, včetně blízké školy i panelových domů v dobrém a udržovaném stavu. I tak je ale na místních vidět frustrace, avša tak už se pomalu mění v naprostou rezignaci. Situaci totiž nijak neovlivní, protože vše stojí na penězích, a ty zatím jednoduše nejsou. 

 
 
Napsal(a) Martin Doležal | Foto Martin Doležal
 


 

Kam dál?

Vinaři přijedou do Hradce. Startuje svátek vína na soutoku

pátek, 23. srpna 2019, 16:14

V sobotu 31. srpna 2019 se milovníci vína mohou již popáté těšit na setkání s předními českými i zahraničními vinaři a prodejci...

V hradeckém babyboxu našli novorozeného chlapce

středa, 21. srpna 2019, 09:19

Dnes kolem 3. hodiny ráno našli záchranáři v hradeckém babyboxu malého chlapce. Následně jej převezli do nemocnice, dostal jméno...

Policie pro nápor turistů omezila provoz od Polska do Adršpachu

sobota, 17. srpna 2019, 15:35

Kvůli náporu turistů do Adšpašsko-teplických skal na Náchodsku musela policie dnes omezit provoz na silnici od hraničního...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.