Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie pro nápor turistů omezila provoz od Polska do Adršpachu

 
sobota, 17. srpna 2019, 15:35

Kvůli náporu turistů do Adšpašsko-teplických skal na Náchodsku musela policie dnes omezit provoz na silnici od hraničního přechodu s Polskem. Všechna parkoviště v Adršpachu se za dopoledne zaplnila a policie před 11:00 cestu od hraničního přechodu Zdoňov uzavřela. Opět ji otevřela po 13:30. "V Adrpšpachu policisté usměrňovali dopravu a auta směrovali na jiná parkoviště," řekla mluvčí policie Ivana Ježková.

Za velkým návalem polských turistů do Adršpachu obvykle stojí státní svátky v Polsku. Tento týden ve čtvrtek byly v Polsku státní svátky Den polské armády a Nanebevzetí Panny Marie. Hodně lidí toho tak využilo k prodloužení si víkendu. Letos byl v Adršpachu omezen automobilový provoz například při květnových svátcích.

Systém řízení dopravy v exponované dny v okolí skal je takový, že když se zaplní parkoviště v Adršpachu, odklánějí se auta do Teplic. Pokud ani tam není kde parkovat, policie uzavře přístupovou cestu od hranic, dokud se opět nezačnou parkoviště uvolňovat.

Navály turistů trápí Adršpach dlouhodobě

V Adršpachu je na parkovištích asi 600 míst. V Teplicích je to okolo 1500 míst, včetně asi 500 na louce, kterou výjimečně poskytuje k využití pro parkování CHKO Broumovsko.

S návaly turistů v turistické sezoně, a to především o svátcích a o letních prázdninách, se Adršpašsko-teplické skály potýkají dlouhodobě. Doprava v okolí oblíbeného turistického cíle několikrát za sezonu zkolabuje, a to přesto, že hradecký kraj před letošní sezonou posílil vlaky do Adršpachu z Trutnova, Polska a Teplic nad Metují a v okolí skal přibyla parkovací místa.

Plánují se další záchytná parkoviště

Královéhradecký kraj proto také začal jednat s polskou stranou o zřízení záchytných parkovišť u polského Mierozsowa, odkud by turisty do skal na české straně hranice vozily autobusy.

Atraktivní Adršpašské skály s Teplickými skalami tvoří nejvýznamnější pískovcovou plošinu Polické pánve v Broumovské vysočině. Většina návštěvníků přijíždí auty.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com
 


 

Kam dál?

K výročí 17. listopadu odhalí v Hradci náměstí Václava Havla

sobota, 17. srpna 2019, 10:13

V Královéhradeckém kraji připomenou letošní 30. výročí sametové revoluce a 80. výročí boje studentstva za svobodu desítky akcí,...

Komentář: Koupaliště Flošna k Hradci patří. Nespokojenost ale začíná...

pátek, 16. srpna 2019, 14:46

Koupaliště Flošna, které naproti fotbalovém stadiónu vyrostlo v roce 2010 atakuje už hranici miliónu návštěvníků. V prvních...

ROZHOVOR: Nedokážu si představit, že by knihkupectví zaniklo. Budu za...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 15:29

Jednomu z nejstarších knihkupectví v Hradci Králové hrozí zánik. Prodejna, která se nachází na hlavním nádraží funguje pod...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.