Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mobilní telefony, hodinky, prsteny, řetízky nebo jízdní kola. Ve ztrátách a nálezech jsou stovky věcí

 
úterý, 23. července 2019, 14:12

Ztráty a nálezy na hradeckém magistrátu čítají několik stovek kusů nejrůznějších věcí, které občané ztratili nebo zapomněli v MHD, případně ve vlaku. Jedná se převážně o nálezy od občanů, policie a strážníků.

Mezi celkem pravidelné nálezy patří peněženky s hotovostí a doklady. U  těchto nálezů se většinou podaří dohledat a oslovit majitele. Magistrát spolupracuje také s cizineckou a imigrační policií na území města Hradce Králové. 

Zapomenuté věci

 • 16 jízdních kol - jedná se převážně o kola určená do města, najdou se mezi nimi ovšem i kola sportovní nebo speciálně upravená
 • 16 svazků klíčů – nález na území města Hradce Králové
 • 6  svazků klíčů - z ČD (nález odevzdán buď na ČD nebo jsou klíče přímo nalezeny ve vlaku)
 • 3 klíče od auta
 • 3 dioptrické brýle – z ČD
 •   9 mobilních telefonů 
 • 10 cenných věcí (hodinky, stříbrné náramky, náušnice, prsteny, řetízky,...)

  Postrádáte nějakou svoji věc? Třeba se u nás nachází! Seznam nalezených věcí zde. „Kontaktovat nás můžete na e-mailové adrese ztraty-nalezy@mmhk.cz, telefonicky na čísle 495 707 115 nebo se osobně dostavte na magistrát města, Československé armády 408 (levé křídlo, suterén, kancelář č. S8). Veřejnosti je pracoviště k dispozici v pondělí a ve středu od 8:00 do 17:00 hodin. V úterý a ve čtvrtek je možné domluvit návštěvu mezi 8:00 a 14:00 hodinou na výše uvedeném telefonním čísle. V pátek je pracoviště uzavřeno," informuje magistrát na webu.

  Neobvyklé věci

  • nový svítící reklamní banner na pivo 
  • krabička se složeným spodním prádlem a dalekohledem
  • kuchyňský nůž (nalezený na dětském hřišti)
  • Hotovost ponechaná v bankomatu, či nalezené peníze na chodníku nebo před supermarketem

   Problematiku ztrát a nálezů upravuje zákon č. 89/2012 Sb., Občanský zákoník. Ten, kdo najde ztracenou věc, je povinen ji vydat vlastníkovi nebo oznámit nález obci, na jejímž území byl nalezen. Nepřihlásí-li se o ni vlastník do 3 let od jejího odevzdání, připadá věc do vlastnictví obce.

   Přihlásí-li se úřadu vlastník věci, je vyzván odpovědným zaměstnancem k prokázání totožnosti a identifikaci ztracené věci tak, aby prokázal, že mu věc náleží. Vlastník věci je rovněž dle nového občanského zákoníku povinen nahradit městu náklady, které mu vznikly v souvislosti s jejím opatrováním. Nalezené doklady (občanské průkazy, cestovní pasy) se předávají příslušnému odboru.

   Tisková zpráva | Foto Město HK
    


    

   Kam dál?

   Trutnov investoval dva miliony a opravil několik dětských hřišť ve...

   úterý, 23. července 2019, 09:36

   Hned pět dětských hřišť v posledních týdnech opravilo město Trutnov. Kompletní rekonstrukce se dočkaly hřiště v ulici Dlouhá, kde...

   Přestavba bývalé VZP v Jičíně se prodražuje, vyjde na skoro padesát...

   pondělí, 22. července 2019, 16:23

   Přestavba bývalé budovy VZP v Jičíně na městské vícefunkční komunitní centrum se prodražuje, měla by stát 48,75 milionu korun bez...

   FOTO: Schody do nebe už jdou k zemi. Místo nich vznikne...

   pondělí, 22. července 2019, 11:59

   V lokalitě Aldis v Hradci Králové začala demolice zchátralého panelového objektu přezdívaného pro odskakující patra Schody do...

    
    
    

   O čem píše Drbna.cz

   STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

   Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

   Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

   Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

   ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

   Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.