Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Hasiči stále častěji bojují s požáry v přírodě. Včera hořelo i v Adršpachu

 
středa, 10. července 2019, 08:44

V posledních týdnech narůstá požárů ve volné přírodě. Jen během jediného dne likvidovali hasiči v Královéhradeckem kraji hned čtyři. Od začátku července přitom vyjížděli hasit do přírody už třicetkrát. Vzniku požáru vydatně pomáhá sucho, lidé by tak měli být maximálně opatrní při manipulaci s ohněm.

Osm jednotek hasičů vyjelo v úterý 9. července dopoledne do Dolního Adršpachu kvůli požáru lesa. V těžko přístupném skalním terénu tam  na ploše asi 30x30 metrů hořela lesní hrabanka. Hasiči dostali k ohnisku hadicové vedení a ohniska zlikvidovali. Požár naštěstí nezpůsobil žádnou škodu.

Plné ruce práce měli hasiči také ve Vyoské nad Labem. Sedm jednotek bylo zalarmováno kvůli nahlášenému požáru strniště, odkud se oheň rozšířil i na balíky se slámou. Požár zasáhl celkovou plochu asi 250x50 metrů, hořela zhruba desítka balíků.

Požár vznikl nejspíš kvůli vznícení v balíkovacím stroji. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. „Díky zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši 300 tisíc korun," prozradila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Lesní hrabanka zahořela také v Zámostí-Blatě na Jičínsku. Čtyři jednotky ji však dostaly bezpečně pod kontrolu. Událost se tak obešla beze škody.

Odhozená cigareta nejspíš způsobila požár v Dlouhé Vsi na Rychnovsku. U silnice totiž začal hořet travní porost v příkopu. Ani zde naštěstí nedošlo ke větším škodám.

Napsal(a) Martin Šeda | Foto HZS KHK
 


 

Kam dál?

Touha vlastnit auto už není dnes tak silná. Lidé chtějí jen tankovat...

středa, 10. července 2019, 08:12

Jak se v zemi, kde dominují bazary a touha vlastnit, daří operativním leasingům a dalším formám dlouhodobého pronájmu aut? O tom...

Koupání na Marokánce je zakázáno. Navíc je tu špatná voda

středa, 10. července 2019, 07:23

Lidé se i přes zákaz jezdí koupat na Marokánku. Městské lesy, které lokalitu spravují, ale upozorňují, že voda vůbec není vhodná...

Extrémním suchem je zasažen celý hradecký kraj. Nepomohou ani...

úterý, 9. července 2019, 08:43

Extrémním suchem je zasažena polovina České republiky. Podle aktuálních údajů portálu InterSucho jím trpí celé Čechy a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.