Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Komplikace pro turisty. KRNAP opravuje frekventované cesty, musel je uzavřít

 
středa, 12. června 2019, 08:10

Hned několik turistických cest nechal uzavřít Krkonošský národní park. Probíhá totiž jejich rekonstrukce. Jít se tak nedá třeba z Růžové hory na Sněžku nebo po modré přes Úpské rašeliniště.

Cestu na Sněžku původně měla firma opravovat za provozu, brzy se ale ukázalo, že to není nejlepší nápad. „V místech s porostem kleče po obou stranách nejde cestářské práce provádět při průchodu turistů," uvedl Pavel Klimeš ze stavební firmy, která tento úsek opravuje. Cesta je tak každý všední den uzavřená od 7.30 do 16.30. Na víkendy by měla být otevřená. Hotovo má být v polovině července.

Povalový chodník je pryč

Úplně uzavřený je také chodník přes Úpské rašeliniště po modré značce. „Vzhledem k tomu, že přes rašeliniště je v současné době sejmut povalový chodník, cesta není průchozí,” upřesnil tiskový mluvčí KRNAP Radek Drahný. Zde má být hotovo v září. Obchozí trasa vede od Slezského domu Polskem (červeně značená cesta) na rozcestí Rownia pod Sniezka a po Jantarové cestě k Luční boudě (žlutě značená cesta).

KRNAP take letos dokončuje opravu chodníku mezi Horními Mísečkami a bývalými Jestřabími Boudami na žluté značce. Opravený se otevře na konci srpna. 

Černohorská rašelina až v říjnu

Poslední uzávěra se týká Naučné stezky Černohorská rašelina. „Pokračujeme v rekonstrukci chodníku zahájené v loňském roce. Letos dokončíme kompletní výměnu povalového chodníku za kvalitnější z dubového dřeva. Zároveň se rekonstruují i štětované a zemní úseky chodníku,” dodal Drahný s tím,  že předpoklad dokončení prací je v říjnu tohoto roku.

Na další omezení se turisté musí připravit kvůli kácení v lesích. „Z důvodu likvidace kalamity je v současné době až do konce června uzavřena modře značená cesta z Krakonošovy snídaně na rozcestí U Čtyř pánů,” uzavřel muvčí.

Napsal(a) Luboš Vrabec | Foto KRNAP

Štítky Krkonoše, Krnap, cesty

 


 

Kam dál?

RECENZE: Dávná doomová kapela The Rays Of The Sun se studiově vrací...

úterý, 11. června 2019, 21:02

Vydat desku po dlouhých patnácti letech… to se na tuzemské metalové scéně příliš často nevidí. O to větší raritou pak ještě je,...

FOTO: Archeologové na budoucím parkovišti v Rychnově objevili dvorec...

úterý, 11. června 2019, 11:42

Archeologové na západním úpatí návrší v centru Rychnova objevili pozůstatky zaniklého dvorce z pozdního středověku, včetně...

Hradecký kraj chce kvůli škodám způsobeným vlky měnit zákon

úterý, 11. června 2019, 10:09

Královéhradecký kraj bude usilovat o změnu zákona, podle kterého se vyplácejí náhrady škody způsoben zvláště chraněnnými...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.