Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Bazén se po odstávce opět otevírá. Prošel řadou oprav

pátek, 26. července 2019, 09:47SpolečnostHradecko
 

Plavecký bazén na Eliščině nábřeží se po technologické odstávce v sobotu opět otevře veřejnosti. Do konce srpna pojede v prázdninovém režimu, každé pondělí a pátek od 6 hodin, vždy v úterý, ve středu a ve čtvrtek od 8 hodin a o víkendech od 10...

 

Sedmdesát let spolu. Tlukovi z Nového Hradce oslavili platinovou svatbu

pátek, 26. července 2019, 07:23SpolečnostHradecko
 

Neuvěřitelných sedmdesát let společného života oslavili Jiřina a František Tlukovi z Nového Hradce Králové. Brali se v létě roku 1949. Ve středu tak se svými blízkými oslavili platinovou svatbu.

 

Noční koupání? Flošna se otevře dnes i v pátek večer

čtvrtek, 25. července 2019, 13:46SpolečnostHradecko
 

Noční koupání na Flošně bude po středě pokračovat také ve čtvrtek a v pátek 25. - 26. 7. 2019. vždy od 21:00 do 23:30 hodin. Otevírací doba Wellness studia Flošna bude během těchto teplých dní posunuta na 16:30 hod.

 

Trutnováci budou mít už za rok nerezové koupaliště, vyjde na 73 milionů

středa, 24. července 2019, 07:12SpolečnostTrutnovsko
 

V Trutnově začala oprava venkovního koupaliště, která město vyjde na 73 milionu korun. Koupaliště otevře na koupací sezonu v příštím roce. Staveniště město předalo stavbařům v pondělí. Opravu zajistí společnost BAK, firma Berndorf Bäderbau dodá...

 

Čekají nás velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

úterý, 23. července 2019, 16:51SpolečnostHradecko
 

Většinu území Česka čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů.

 

Pozor na tuhle nabíječku, mohli byste dostat pěknou šlupku elektrickým proudem

úterý, 23. července 2019, 16:10Společnost
 

Tahle mobilní nabíječka vypadá úplně obyčejně. Ale podle zjištění České obchodní inspekce (ČOI) je nebezpečná. Je u ní totiž velké riziko úrazu elektrickým proudem.

 

Mobilní telefony, hodinky, prsteny, řetízky nebo jízdní kola. Ve ztrátách a nálezech jsou stovky věcí

úterý, 23. července 2019, 14:12SpolečnostHradecko
 

Ztráty a nálezy na hradeckém magistrátu čítají několik stovek kusů nejrůznějších věcí, které občané ztratili nebo zapomněli v MHD, případně ve vlaku. Jedná se převážně o nálezy od občanů, policie a strážníků.

 

Trutnov investoval dva miliony a opravil několik dětských hřišť ve městě

úterý, 23. července 2019, 09:36SpolečnostTrutnovsko
 

Hned pět dětských hřišť v posledních týdnech opravilo město Trutnov. Kompletní rekonstrukce se dočkaly hřiště v ulici Dlouhá, kde se zároveň revitalizovalo navazující okolí, dále v ulicích Zvonková, Palackého, Maxima Gorkého a ve Voletinské....

 

Přestavba bývalé VZP v Jičíně se prodražuje, vyjde na skoro padesát milionů

pondělí, 22. července 2019, 16:23SpolečnostJičínsko
 

Přestavba bývalé budovy VZP v Jičíně na městské vícefunkční komunitní centrum se prodražuje, měla by stát 48,75 milionu korun bez DPH. Jde o cenu po třech dodatcích ke smlouvě. Oproti druhému dodatku je to zvýšení ceny díla zhruba o 678 tisíc...

 

FOTO: Schody do nebe už jdou k zemi. Místo nich vznikne čtyřhvězdičkový hotel

pondělí, 22. července 2019, 11:59SpolečnostHradecko
 

V lokalitě Aldis v Hradci Králové začala demolice zchátralého panelového objektu přezdívaného pro odskakující patra Schody do nebe. Hotovo by mělo být do konce prázdnin, poté začne výstavba nové budovy. Na místě objektu bývalé krajské odborové...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.