Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Královéhradeckém kraji přibudou na víkend další kilometry sjezdovek

 
čtvrtek, 13. prosince 2018, 15:55

Zimní sezona v Královéhradeckém kraji se rozbíhá na plné obrátky. Lyžuje se v Krkonoších a nově v Orlických horách. Na víkend přibudou v kraji další kilometry sjezdovek, na kterých leží zhruba půl metru sněhu. Na své již si přijdou také běžkaři.

SkiResort Černá hora - Pec v pátek rozjede druhé své středisko v Peci pod Sněžkou, kde o víkendu nabídne sedm kilometrů sjezdovek. Stejný rozsah bude i na Černé hoře. SkiResort za plného provozu nabízí 44 kilometrů sjezdovek. „Ve SkiResortu se o víkendu bude lyžovat na přibližně 14 kilometrech sjezdovek. Na sjezdovkách leží 30 až 50 centimetrů sněhu. Na vrcholu Černé hory bude na víkend pro běžkaře upraveno zhruba deset kilometrů tratí," řekla mluvčí SkiResortu Zina Plchová.

SkiResort začal sezonu jako první v kraji v pátek 30. listopadu na Černé hoře na části sjezdovky Anděl a od středy 12. prosince se tam lyžuje na celkem třech kilometrech sjezdovek. „Od soboty bude otevřená i tříkilometrová sjezdovka, která vede z vrcholu Černé hory až do Janských Lázní ke kabinkové lanovce. Rozjede se také lanovka Hofmanky Express a přilehlá sjezdovka," uvedla Plchová.

V Peci budou od pátku v provozu vleky Javor a Smrk a tři sjezdovky včetně dětského parku. V sobotu se přidá i lanovka Zahrádky Express, a dalších pět vleků.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn, kde začala lyžařská sezona v sobotu, budou mít lyžaři o víkendu k dispozici asi osm kilometrů sjezdovek. V pracovní dny ve Špindlu lanovky nejely. Od pátku by se mělo začít lyžovat v horní části Medvědína, na Horních Mísečkách a v sobotu ve Svatém Petru, kde přibude k modré sjezdovce Nová Hromovka. Když jsou v provozu všechny sjezdovky, mají lyžaři ve Špindlu k dispozici více než 20 kilometrů sjezdovek.

Také ve skiareálu v Malé Úpě na víkend rozšíří nabídku. Celou sjezdovku Pomezky připraví na pátek a areál U Kostela na sobotu. „Rozjedeme 90 procent střediska," řekl ředitel areálu Martin Buček. Sezonu začali první prosincový víkend, ale jen na 500 metrech sjezdovky Pomezky. Doposud nabízeli lyžování jen o víkendech.

V provozu je také areál v Mladých Bukách u Trutnova, který zahájil sezonu na hlavní sjezdovce v délce 650 metrů v pátek 7. prosince.

V Orlických horách je od úterý v částečném provozu lyžařský areál v Říčkách. Lyžaři mají k dispozici černou sjezdovku o délce 1200 metrů. „Na víkend otevřeme také modrou. Dnes rozhodneme v jakém rozsahu upravíme běžecké trasy," řekl Petr Kánský ze Skicentra Říčky v Orlických horách. Podle něj sjezdovky a přepravní zařízení areálu budou o víkendu v provozu asi ze 70 procent. Další velký areál v oblasti Deštné zahájí provoz ve středu 19. prosince.

V Krkonoších dnes horská služba po vydatném sněžení v minulých dnech zvýšila lavinové nebezpečí z prvního na druhý stupeň pětibodové stupnice. Za poslední den napadlo asi deset centimetrů sněhu, na hřebenech Krkonoš je kolem 80 centimetrů sněhu.

Napsal(a) ČTK, Tomáš Vodička | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Do dvorské ZOO přibyli během dvou dnů hned dva nosorožci

středa, 12. prosince 2018, 15:10

V úterý ve večerních hodinách dorazila do safari parku nová samice nosorožce bílého jižního Jabulina z francouzské Zoo...

Na Královéhradecku ubylo za první tři čtvrtletí 277 obyvatel

středa, 12. prosince 2018, 11:14

Počet obyvatel v Královéhradeckém kraji se v letošních prvních třech čtvrtletích snížil o 277 na 550 812. Hlavním důvodem bylo...

Dražba dresů na večírku hradeckého fotbalového klubu vynesla 49...

úterý, 11. prosince 2018, 14:54

Na předvánočním večírku FC Hradec Králové s obchodními partnery proběhla tradiční dražba sportovních dresů. Její výtěžek, který...

Konec roku se blíží. Nový rok přivítáme ohňostrojem na Velkém náměstí

pondělí, 10. prosince 2018, 13:25

Konec roku 2018 se blíží. Oslavy příchodu nového ročníku začnou na Nový rok v úterý 1. ledna 2019 v 16 hodin projekcí reportáží z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.