Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Votroci nadělovali na Dětské klinice Fakultní nemocnice

 
středa, 5. prosince 2018, 20:07

Zatímco ostatní děti čekaly na příchod Mikuláše, čerta a anděla doma, jsou i ty méně šťastné, které zrovna v těchto dnech musejí ležet v nemocnici. Právě těm se Votroci rozhodli pobyt na lůžku aspoň trochu zpříjemnit – a vyrazili mezi ně nadělovat v přestrojení za Mikuláše, čerta a anděla.

Bílý plnovous a berlu na sebe vzal Jakub Martinec, křídla navlékl Daniel Finěk a čertovské rohy nasadil Jiří Miker – a společně vyrazili na Dětskou kliniku Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde rozdali několika desítkám pacientů balíčky s koledou a podepsané kartičky.

Došlo i k několika zajímavým situacím: například když převlečení mladíci, kteří ještě nedávno hráli za dorost, vešli do pokoje, v němž ležely dvě sedmnáctileté pacientky. Ty měly ze tří postav pochopitelně spíš legraci, ale menší děti reagovaly, jak by se očekávalo. Fotbalisty zaskočil i zhruba desetiletý kluk, který místo odříkání básničky šel do skříně, vyndal z ní kytaru a hráčům předvedl menší koncert velmi vysoké úrovně. „Ten nás hodně překvapil. Celkově byly děti hodné, vypadalo to, že měli z naší návštěvy radost,“ usmíval se Martinec.

To dokládá i jeden devítiletý kluk, který si za básničku od Votroků balíček vykoledoval. „Jsou moc fajn, že přišli. Když mi řekli, že jsou fotbalisté, hodně mě to překvapilo. Řekl jsem si, že se určitě někdy podívám, jak hrají,“ slíbil.

Tisková zpráva | Foto FC Hradec Králové
 


 

Kam dál?

FOTO: Oprava budovy Muzea východních Čech jde podle plánu, skončí na...

středa, 5. prosince 2018, 17:20

Rekonstrukce secesní budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové za zhruba 90 milionů korun jde zatím podle plánu a skončit by...

Krajští zastupitelé podpořili hospicovou péči

úterý, 4. prosince 2018, 13:15

Zastupitelé Královéhradeckého kraje schválili navýšení finančních prostředků v letošním dotačním programu na hospicovou péči. Z...

Mikulášský trolejbus opět vyjede do ulic, letos již po osmadvacáté

pondělí, 3. prosince 2018, 11:25

Mikulášský trolejbus 5. prosince opět vyjede do ulic, letos již po osmadvacáté. Hodné děti budou za básničku nebo písničku...

Město Hradec Králové po deseti letech změnilo podobu internetových...

pondělí, 3. prosince 2018, 10:38

Po více než deseti letech má městská webová prezentace novou podobu. Vzhled, umístění jednotlivých témat či jejich výběr prý...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.

Žalobce neuspěl s dovoláním v případu exprimátora Thomy

Bývalý primátor Českých Budějovic Juraj Thoma je nevinen v případu smlouvy na počítačové vybavení. Nejvyšší státní zástupce podle České televize neuspěl s dovoláním u Nejvyššího soudu, kterým se snažil zvrátit osvobozující rozsudek pražského vrchního soudu z poloviny loňského března. Thoma čelil obžalobě ze zneužití pravomoci.