Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Oprava budovy Muzea východních Čech jde podle plánu, skončí na jaře

středa, 5. prosince 2018, 17:20

Rekonstrukce secesní budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové za zhruba 90 milionů korun jde zatím podle plánu a skončit by měla na jaře 2019. Otevření muzea je předběžně plánováno na podzim příštího roku.

„V současné době můžeme říct, že práce probíhají dle harmonogramu. Co se týče venkovních prací na fasádě jsme témeř u konce. Využíváme chladnějšího počasí a začaly práce na malbách a interiérových nátěrech,“ řekl stavbyvedoucí Jakub Žemlička.

Zhotovitelem opravy budovy je sdružení firem GEMA ART a Chládek a Tintěra. Majitelem budovy a investorem opravy je město, zřizovatelem Muzea východních Čech je ale Královéhradecký kraj. Až 90% z celkových uznatelných nákladů má zaplatit evropská dotace. 

Částí k opravě je na objektu stále ještě hodně. „Čekají nás ještě dokončovací práce ve sklepě, kde bude po dokončení nová expozice a samozřejmě malby. Vzhledem k tomu, že jsou restaurátorského charakteru tak probíhají zdlouhavě a budou se provádět až do konce stavby,“ popsal Žemlička.

Nová expozice nebude pro budoucí návštěvníky jedinou novinkou. Např. z opravené terasy u kopule na střeše muzea, která by měla být zpřístupněna, bude výhled na část centra Hradce. Zájemci si ale ještě počkají. 

PSALI JSME: Oprava Muzea východních Čech skončí na jaře, otevře na podzim 2019 

„Stavba bude dokončena na začátku přístího roku, pak by měla následovat příprava expozic a otevření objektu,“ uvedl vedoucí odboru památkové péče magistrátu Jan Falta

Otevření muzea je předběžně plánováno na podzim 2019.

 
 
 


 

Kam dál?

Krajští zastupitelé podpořili hospicovou péči

úterý, 4. prosince 2018, 13:15

Zastupitelé Královéhradeckého kraje schválili navýšení finančních prostředků v letošním dotačním programu na hospicovou péči. Z...

Mikulášský trolejbus opět vyjede do ulic, letos již po osmadvacáté

pondělí, 3. prosince 2018, 11:25

Mikulášský trolejbus 5. prosince opět vyjede do ulic, letos již po osmadvacáté. Hodné děti budou za básničku nebo písničku...

Město Hradec Králové po deseti letech změnilo podobu internetových...

pondělí, 3. prosince 2018, 10:38

Po více než deseti letech má městská webová prezentace novou podobu. Vzhled, umístění jednotlivých témat či jejich výběr prý...

FOTO: Do kina Bio Central přijel režisér Bohdan Sláma, uvedl tři své...

neděle, 2. prosince 2018, 13:50

Režisér Bohdan Sláma se vrátil na místo činu. U příležitosti konání víkendových soutěží v dálkovém zimním plavání na Labi, uvedl...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.

Žalobce neuspěl s dovoláním v případu exprimátora Thomy

Bývalý primátor Českých Budějovic Juraj Thoma je nevinen v případu smlouvy na počítačové vybavení. Nejvyšší státní zástupce podle České televize neuspěl s dovoláním u Nejvyššího soudu, kterým se snažil zvrátit osvobozující rozsudek pražského vrchního soudu z poloviny loňského března. Thoma čelil obžalobě ze zneužití pravomoci.