Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Oprava budovy Muzea východních Čech jde podle plánu, skončí na jaře

středa, 5. prosince 2018, 17:20

Rekonstrukce secesní budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové za zhruba 90 milionů korun jde zatím podle plánu a skončit by měla na jaře 2019. Otevření muzea je předběžně plánováno na podzim příštího roku.

„V současné době můžeme říct, že práce probíhají dle harmonogramu. Co se týče venkovních prací na fasádě jsme témeř u konce. Využíváme chladnějšího počasí a začaly práce na malbách a interiérových nátěrech,“ řekl stavbyvedoucí Jakub Žemlička.

Zhotovitelem opravy budovy je sdružení firem GEMA ART a Chládek a Tintěra. Majitelem budovy a investorem opravy je město, zřizovatelem Muzea východních Čech je ale Královéhradecký kraj. Až 90% z celkových uznatelných nákladů má zaplatit evropská dotace. 

Částí k opravě je na objektu stále ještě hodně. „Čekají nás ještě dokončovací práce ve sklepě, kde bude po dokončení nová expozice a samozřejmě malby. Vzhledem k tomu, že jsou restaurátorského charakteru tak probíhají zdlouhavě a budou se provádět až do konce stavby,“ popsal Žemlička.

Nová expozice nebude pro budoucí návštěvníky jedinou novinkou. Např. z opravené terasy u kopule na střeše muzea, která by měla být zpřístupněna, bude výhled na část centra Hradce. Zájemci si ale ještě počkají. 

PSALI JSME: Oprava Muzea východních Čech skončí na jaře, otevře na podzim 2019 

„Stavba bude dokončena na začátku přístího roku, pak by měla následovat příprava expozic a otevření objektu,“ uvedl vedoucí odboru památkové péče magistrátu Jan Falta

Otevření muzea je předběžně plánováno na podzim 2019.

 
 
 


 

Kam dál?

FOTO: Do kina Bio Central přijel režisér Bohdan Sláma, uvedl tři své...

neděle, 2. prosince 2018, 13:50

Režisér Bohdan Sláma se vrátil na místo činu. U příležitosti konání víkendových soutěží v dálkovém zimním plavání na Labi, uvedl...

Dnes zapálíme první svíčku na adventním věnci. Začíná očekávání...

neděle, 2. prosince 2018, 13:10

Dnes je první adventní neděle, kterou začíná očekávání vánočního času. Pro křesťany připomíná příchod Ježíše Krista, mnozí lidé...

Na části silnic na východě Čech je sníh, odpoledne hrozí ledovka

neděle, 2. prosince 2018, 10:18

Na silnicích nižších tříd v Královéhradeckém a Pardubickém kraji dnes ráno ležela vrstva rozbředlého nebo ujetého sněhu. Řidiči...

FOTO: Tugedr tůr dorazilo do Hradce. Vypsaná fiXa s Mňágou zahrály...

sobota, 1. prosince 2018, 11:55

Stovky fanoušků Vypsané fiXy a Mňágy včera večer vyrazily do hradeckého klubu Denoche. Čekala na ně další zastávka společného...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle Babiše není výrok Novákové důvodem k zásadním krokům

Výrok ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) ohledně ceny mobilních dat není důvodem k zásadním krokům, řekl novinářům v Jeruzalémě premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz, zda Novákovou odvolá. Vyjádření ministryně v nedělním pořadu 168 hodin České televize, že data jsou drahá, protože je využívá jen malá skupinka lidí a Češi spíš hledají připojení k wi-fi sítím, považuje za nešťastné.

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.