Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

FOTO: Hradecký Černobyl děsí. Benešovka se místním rozpadá před očima

čtvrtek, 8. srpna 2019, 16:26HradeckoSpolečnostKultura
 

Největší sídliště v Hradci Králové se i nadále rozpadá. Vydali jsme se na jeho průzkum a skutečnost vyděsí i otrlé. Nebezpečných míst se na sídlišti nachází nespočet. Nemluvě o vzrůstající frustraci místních obyvatel.

 

Začíná festival Brutal Assault. Nabídne víc než 130 kapel

středa, 7. srpna 2019, 08:26KulturaHradeckoSpolečnost
 

Již 24. ročník metalového hudebního festivalu přivítá své fanoušky v Josefově. Pořadatelé očekávají přes 20 000 fanoušků, kteří se na akci každoročně sjíždějí z celé Evropy.

 

Dva mladí plameňáci přijali ošetřovatele v Zoo Dvůr Králové za své rodiče

pondělí, 5. srpna 2019, 16:45Společnost
 

V ZOO Dvůr Králové nad Labem je možné zahlédnout dva mladé plameňáky, kteří následují svého ošetřovatele. Jde o jedince, kteří se vylíhli letos, ale kvůli komplikacím při hnízdění si je do péče převzali pracovníci zoo. V dvorské zoo se letos...

 

FOTO: Pěší zónu ve Švehlově ulici obsadili do konce srpna spokojení Dánové

pondělí, 5. srpna 2019, 09:53Společnost
 

Dánové jsou národem, který se dlouhodobě vyznačuje vysokou mírou spokojenosti s vlastním životem. Proč jsou Dánové tak šťastní? Odpověď na to dá výstava, která je v Hradci k vidění do konce srpna na Švehlově ulici.

 

Dopravní výchovy se netřeba bát

sobota, 3. srpna 2019, 15:13Společnost
 

Semináře pro pedagogy základních škol z oblasti dopravní výchovy pokračují. Realizovat se budou na podzim 2019. Jsou bezplatné a akreditované Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy. Už nyní se pedagogové či další pedagogičtí pracovníci...

 

Vybrané hradecké stromy zavlažují vodní vaky, další budou následovat

sobota, 3. srpna 2019, 11:10Společnost
 

Některé stromy v Hradci Králové zavlažují speciální vodní vaky. První z nich jsou u stromů v Šimkově ulici a v Malšovicích, další budou následovat. Mobilní zavlažovací vaky chce město používat jak u mladých, tak u starších a vzrostlejších...

 

Jako větrná elektrárna se nikdy nedočkala plného provozu. Teď z ní bude rozhledna

sobota, 3. srpna 2019, 08:00Společnost
 

Městys Nový Hrádek na Náchodsku chce ještě letos vypsat novou, již třetí soutěž na firmu, která vybuduje z tubusu bývalé větrné elektrárny turistickou atrakci. Výstavba rozhledny s infocentrem a malým parkovištěm by měla stát asi 14 milionů korun...

 

VIDEO: Na Labi v centru Hradce pracuje bagr. Soutok s Orlicí bude vypadat jako před sto lety

pátek, 2. srpna 2019, 12:11Společnost
 

Lidem, kteří v těchto dnech zamíří k soutou Labe s Orlicí, se naskytne nevšední podívaní. Na hladině Labe totiž plave bagr.

 

SOUTĚŽ: Hlasuj pro nejpovedenější fotku z dovolené! Nejlepší snímky Drbna ocení originálním plecháčkem

pátek, 2. srpna 2019, 12:03Společnost
 

Nenechávej si fotky z letních radovánek jen pro sebe a poděl se o ně i s dalšími Drbňáky. Autoři tří nejlepších fotek, které vyberete vy, naši čtenáři, dostanou od redakce pozornost v podobě originálního plecháčku, který nikde jinde, než v naší...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.