Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

pátek, 19. dubna 2019, 13:06Společnost
 

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.

 

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

pátek, 19. dubna 2019, 10:51Společnost
 

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v...

 

Hradci chybí humor, říkají mladí komici Kupček a Martinec

čtvrtek, 18. dubna 2019, 12:10Společnost
 

Mladí hradečtí komici David Kupček a Vítek Martinec se po delší odmlce opět vrací na scénu. Diváci, kteří mohou tento pár znát například z řady skečů nebo talkshow Nebudenuda, se dočkají již brzy. Před návratem na pódia si oba našli čas na pár...

 

Na základní škole v Borohrádku začala akce #dobroskutkuj, po republice má šířit dobré skutky

úterý, 16. dubna 2019, 14:19Společnost
 

Na konci března odstartoval celorepublikový řetězec dobrých skutků. Žáci a učitelé ze základní školy v Borohrádku zahájili akci s názvem #dobroskutkuj. Cílem je po republice šířit nejrůznější dobré skutky.

 

Konec mazlících koutků se šelmami. Zpřísnění se dočkají i cirkusy

úterý, 16. dubna 2019, 11:20Společnost
 

Novela zákona na ochranu zvířat proti týrání má v plánu zavést licence pro veřejné vystupování šelem v cirkusech i ve filmu. Navíc dojde ke zpřísnění pravidel v oblasti rozmnožování určitých druhů, nebo venčení šelem.

 

VIDEO: Konzerva může být zdrojem laskomin, ale také smrtící pastí, říká Vladimír Kössl z Animal Rescue

pondělí, 15. dubna 2019, 16:00Společnost
 

V plechovkách uvízne každoročně velké množství zvířat. Nejsou to jen kočky, ale i menší psi a volně žijící zvířata. Pro tyto mlsaly a zvědavce je smrtící pastí také sklenice nebo obyčejný igelitový sáček.

 

Se Zdeňkem Pohlreichem o Ano, šéfe!, knedlících i vegetariánech

sobota, 13. dubna 2019, 17:30Společnost
 

Zdeněk Pohlreich, hvězda české gastronomie, který se mezi českými televizními diváky proslavil hlavně díky pořadu Ano, šéfe! Loni ukončil jeho natáčení. Na to, jestli se mu po oblíbené show nestýská a na spoustu dalších věcí se ho zeptala naše...

 

Turistický vláček opět vyjede do hradeckých ulic a lesů

čtvrtek, 11. dubna 2019, 15:00DopravaSpolečnost
 

Hradecký dopravní podnik si i v letošním roce pro Hradečáky a návštěvníky města opět připravil projížďky silničním turistickým vláčkem. Od 21. dubna vyjede na městské trasy i do místních lesů. Sezóna potrvá minimálně do 1. září letošního roku.

 

Hradeckou univerzitou létaly papírové vlaštovky, do soutěže se přihlásila skoro stovka lidí

středa, 10. dubna 2019, 18:00Společnost
 

Úterý se na Univerzitě Hradec Králové neslo v duchu Red Bull Paper Wings - závodů v hodu papírovou vlaštovkou. Soutěže se účastní celkem 384 univerzit v 64 zemích světa. Z celkem pěti kvalifikačních zastávek v České republice se nejlepší lokální...

 

Název československé měny mohl být sokol, lev, káňata nebo rašín

neděle, 7. dubna 2019, 20:35Společnost
 

Název československé měny zavedené v roce 1919 mohl být kromě koruny třeba sokol, lev, káňata nebo rašín. S korunou, jakožto definitivní měnou Československa (ČSR), se do budoucna nepočítalo. Řekl to numismatik Národního muzea Lukáš Funk. Původní...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

První termín přijímacích zkoušek byl dosud úspěšnější

Mezi průměrnou úspěšností z prvního a druhého termínu jednotných přijímacích zkoušek na maturitní obory středních škol byly v minulých letech rozdíly od jednoho do deseti procentních bodů. Uchazeči, kteří využili možnosti konat zkoušky dvakrát, měli lepší výsledek spíše z prvního termínu. Výjimkou byl v roce 2017 test z matematiky pro čtyřleté obory a loni testy z češtiny pro víceletá gymnázia, ve kterých žáci uspěli v průměru lépe až napodruhé.

Ochladí se až příští víkend, kdy přijde místy vydatný déšť

Teplé počasí vydrží i v následujících dnech, podle meteorologů bude v příštím týdnu až nezvykle teplo. Ochladí se na jeho konci, kdy odpolední teploty klesnou místy až o deset stupňů Celsia. V závěru týdne bude také pršet, srážky by mohly být místy i vydatné. Celkově bude období od 22. dubna do 19. května teplotně průměrné, srážkově pak slabě nadnormální nebo normální. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Focení samotné je jednoduché. Těžší je dostat do tváře modelky výraz, říká Richard Nowak

Před objektivem Richarda Nowaka stála už řada celebrit. O kvalitách tohoto budějckého profíka tak nemusí být vedené dlouhé řeči. Kromě krásných módních fotek už ale nějakou dobu pracuje na projektu s názvem Anonymous. Co je to za projekt? A jaké fotografie v něm najdeme?