Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kandidáti ODS v Rychnově odmítli zrušení kvůli koalici s KSČM

 
čtvrtek, 8. listopadu 2018, 15:11

Kandidáti ODS do komunálních voleb v Rychnově nad Kněžnou odmítli snahu vedení ODS zrušit rychnovskou místní organizaci kvůli jejímu vstupu do městské koalice s KSČM. V otevřeném dopise vyzvali vedení ODS "k okamžitému zastavení mediálních útoků na rychnovskou místní organizaci v čele s místostarostkou Janou Drejslovou". Spoluprací s KSČM podle kandidátů nebyly poškozeny demokratické principy v Rychnově nad Kněžnou.

Podle signatáře dopisu a radního za ODS Dionýze Zakála (nestr.) kandidáti chtěli svým stanoviskem vyjádřit podporu Drejslové, která je i předsedkyní místního sdružení ODS. „Považovali jsme to za slušné vůči ní i voličům,“ řekl Zakál. Dopis podepsalo 11 lidí z letošní kandidátky ODS v Rychnově. Deset z nich jsou nestraníci.

Místnímu sdružení ODS v Rychnově hrozí zrušení, protože stranické usnesení z roku 2006 spolupráci s komunisty zakazuje. Podle nedělního vyjádření předsedy ODS Petra Fialy mají Rychnovští mohou buď odejít z koalice, nebo bude strana postupovat podle stanov a zruší místní sdružení.

Signatáři dopisu připomněli, že ODS je ve vedení radnice s KSČM již osm let. „Bez účasti KSČM by ODS byla až dosud v opozici a nemohla by naplňovat svůj program. Jsme přesvědčeni, že na komunální úrovni je spolupráce především o slušnosti a jednotlivých lidech, nikoliv jen o stranické ideologii,“ uvedli signatáři v čele se Zakálem a zastupiteli Jiřím Homolkou a Martinou Markovou.

Uvedli, že ODS spolupracuje v jiných městech s hnutím ANO, ačkoliv na vládní úrovni vedení ODS takovou koalici důrazně odmítá. „Pokud nás Vy chcete hodnotit, zameťte si nejprve před vlastním prahem,“ uvedli kandidáti. Spolupráce s KSČM v Rychnově byla podle nich konstruktivní a vedla k úspěšnému rozvoji města. Podle kandidátů se to projevilo i v letošním zdvojnásobení volebního zisku ODS na 20 procent.

Vytváření koalic v jednotlivých městech by měla ODS podle signatářů nechat na rozhodnutí místních organizací. „Místo Vašich plamenných vyjádření v celostátních médiích bychom očekávali naopak podporu jedné z nejúspěšnějších členek ODS v Královéhradeckém kraji a snahu o uklidnění situace. Děláte přesný opak a vytváříte bouři ve sklenici vody,“ uvedli.

V Rychnově nad Kněžnou vyhrálo volby uskupení starosty Jana Skořepy Nezávislí za Rychnov a na koalici se dohodlo s ODS, Nestraníky a KSČM. Koalice by měla většinu i bez ODS. Drejslová dříve řekla, že se situaci bude vedení ODS snažit vysvětlit. Krajská ODS by se situací v Rychnově měla zabývat příští týden, o případném zrušení rychnovské ODS rozhodne výkonná rada ODS.

Napsal(a) ČTK | Foto ODS
 


 

Kam dál?

Z osmého místa kandidátky se stát primátorem? To je téměř americký...

středa, 7. listopadu 2018, 09:45

Před měsícem voliči po celé republice rozhodli o tom, kdo usedne v městských zastupitelstvech. Dlouhá povolební vyjednávání jsou...

Místní sdružení ODS v Rychnově nad Kněžnou uzavřelo koalici s...

pondělí, 5. listopadu 2018, 11:55

Místnímu sdružení občanských demokratů v Rychnově nad Kněžnou, které po volbách uzavřelo koalici s komunisty, hrozí zrušení....

Do primátorského křesla usedl vysokoškolský pedagog Alexandr Hrabálek

středa, 31. října 2018, 09:20

Na včerejším ustavujícím zastupitelstvu Hradce Králové byl zvolen primátorem Alexandr Hrabálek (nestr. za ODS). V čele města tak...

Aktualizováno 30. října 2018, 19:16

VIDEO: Primátorem Hradce Králové byl zvolen Alexandr Hrabálek

úterý, 30. října 2018, 16:40

Primátorem stotisícového Hradce Králové byl dnes zvolen vysokoškolský pedagog a bývalý děkan Farmaceutické fakulty Univerzity...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Z povalování na pohovce do nabušené show od Bastille, která rozdunila Karlín

Britská skupina Bastille v čele s Danem Smithem získává v posledních měsících ohromnou porci pozornosti a vděčí za ní hitu Happier, který utvořili společně s producentem Marshmello. Nejen tento, ale i spoustu dalších hitů skupina předvedla s účastí dvou předskokanů ze samého ostrova.

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku. Ovocné jogurtové nápoje z nabídky běžných obchodů však obsahují velké množství cukru i přídatné látky. S ovocem většina z nich příliš nepočítá – tvoří jen jednotky procent obsahu.

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.