Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ředitelka festivalu Na jednom břehu spílá hradeckém vedení. Přechází mě chuť pod hlavičkou města něco dělat, říká Součková

 
pondělí, 7. října 2019, 10:40

Hradecké zastupitelstvo schválilo na svém jednání méně peněz pro společenské akce v Hradci Králové. Dotaci možná nedostane CIAF. A tuto situaci nesou nelibě i organizátoři Na jednom břehu. Martina Součková, ředitelka festivalu chystá otevřený dopis vedení města a poukazuje na neuspokojivou situaci.

"Rozumím návrhu pana Hrabálka a paní Štayrové tak, že je vlastně jedno co v Regině děláme, můžeme být rádi, že nám kápne vůbec něco. :O Celých sedmnáct let mě na tomhle postupném škrcení příspěvků držela naděje, že jednou bude líp, že vlastní kreativitou zvedneme návštěnost a zájem kulturních lidí, publicistů, světových umělců a bude se k nám sjíždět celá republika," svěřila se na facebooku Součková.

Faktem je, že v posledních letech skončil v Hradci populární Truckfest, Hip Hop Kemp, nebo Air Festival. Pořadatelé tuto sotiuaci berou velmi nelibě. 

"Od současného primátora, jenž uznává jen velký svět opery, divadla a baletu a náměstkyně, mající na starosti kulturu, která se kdesi ptala, zda se v Draku hraje ještě loutkové divadlo, už tedy nečekejme nic. Přechází mě chuť pod hlavičkou města tvořit cokoliv kreativního, s vyúčtovací pokutou za krkem, z toho mála křesat obrovskou kvalitu s co největší návštěvností, protože jinak bychom taky nemuseli příště dostat vůbec nic," dodala Součková.

Ta se mimo jiné vyjádřila, že chystá otevřený dopis městu a hledíá podporu. Protože je dost možné, že by v Hradci krátce po Hip Hop kempu skončila další populární akce. 

 

Napsal(a) Martin Doležal | Foto najednombrehu.cz
 


 

Kam dál?

Bronzová socha koně Peruána je hotová, odhalena bude 12. října

čtvrtek, 3. října 2019, 16:05

Umělecká slévárna v Horní Kalné na Trutnovsku dokončila bronzovou sochu trojnásobného vítěze Velké pardubické Peruána. Sochu koně...

Město se rozhoduje, zda letecký festival CIAF dostane dotaci. Hrozí...

středa, 2. října 2019, 13:30

Truckfest a Hip Hop kemp. Dvě velké kulturní akce, které v Hradci Králové v posledních letech skončily. A je možné, že by ho mohl...

Oprava labské přehrady Les Království je hotová, letos má 100 let

pátek, 27. září 2019, 16:11

Oprava objektů labské přehrady Les Království na Trutnovsku je po roce a půl hotová. Stavbaři na národní kulturní památce...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.