Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jičínský festival pohádky přilákal desítky tisíc lidí

 
neděle, 15. září 2019, 16:15

Dnes skončil 29. ročník festivalu Jičín - město pohádky, letos zaměřený na pohádky a pověsti z hradů a zámků Českého ráje. Program, který se od 11. září konal na různých místech města, přilákal desítky tisíc dětí i dospělých. Potvrdila to řekla mluvčí festivalu Věra Rychterová. Součástí programu byla divadelní představení, hry pro děti, koncerty, filmové produkce či taneční vystoupení.

Nejdůležitějším dnem festivalu byla sobota s celodenním programem na Valdštejnově náměstí, jehož součástí byla také rocková show a tradiční ohňostroj. Jen během soboty dorazilo přibližně 17.000 lidí. "Celková návštěvnost festivalu byla vysoká, zhruba 65.000 lidí. Bylo krásné počasí, to k tomu přispělo," řekla Rychterová.

Festival má rozpočet asi 4,5 milionu korun. Jednotlivé dny byly věnovány zámkům Humprecht, Vranov u Malé Skály, Kost, Trosky a Frýdštejn.

Podle Rychterové je již také jasný termín jubilejního 30. ročníku festivalu, a to od 9. do 13. září 2020. Tématem bude voda. "Na názvu ještě budeme pracovat, jde zatím o pracovní verzi. Téma je to úžasné, od té pohádkové živé, mrtvé vody až po všechny ty studánky, gejzíry, prameny nebo fontány. Máme na čem pracovat, abychom téma od A až po Z vyčerpali," dodala.

Pořadatelem festivalu je Nadační fond Jičín - město pohádky ve spolupráci s městem Jičín.

 

Napsal(a) ČTK | Foto pohadka.cz
 


 

Kam dál?

Na Náchodsku začne festival české filmové komedie

neděle, 15. září 2019, 09:30

V Novém Městě nad Metují dnes začne 41. ročník festivalu české filmové komedie. V soutěžní části se představí devět snímků....

Archeopark Všestary má aplikaci umožňující návrat do pravěku

středa, 4. září 2019, 16:00

Návštěvníci Archeoparku Všestary na Hradecku se mohou díky mobilní aplikaci dostat do pravěku a prozkoumat život tehdejších lidí....

Aktualizováno 1. září 2019, 16:54

Trojnásobný vítěz Pardubické bude mít památeční sochu. Tvoří jí autor...

neděle, 1. září 2019, 18:00

V umělecké slévárně v Horní Kalné na Trutnovsku dokončují bronzovou sochu trojnásobného vítěze Velké pardubické, koně Peruána ve...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.