Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Náchodsku začne festival české filmové komedie

 
neděle, 15. září 2019, 09:30

V Novém Městě nad Metují dnes začne 41. ročník festivalu české filmové komedie. V soutěžní části se představí devět snímků. Festival potrvá do 21. září a nabídne i doprovodný program. V minulosti byl festival známý pod názvem Novoměstský hrnec smíchu.

Festivalová porota uděluje devět cen. Hlavní cenou odborné poroty pro nejlepší komedii je Zlatý Prim. Loni ji získal film Tátova volha v režii Jiřího Vejdělka, který dostal od poroty také ocenění za nejlepší režii.

Festival několikrát změnil název. Nultý ročník festivalu se v Novém Městě nad Metují konal v roce 1978 a jmenoval se Festival československé veselohry. V 90. letech se změnil název na Novoměstský hrnec smíchu a poslední tři roky nese jméno Festival české filmové komedie.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Archeopark Všestary má aplikaci umožňující návrat do pravěku

středa, 4. září 2019, 16:00

Návštěvníci Archeoparku Všestary na Hradecku se mohou díky mobilní aplikaci dostat do pravěku a prozkoumat život tehdejších lidí....

Aktualizováno 1. září 2019, 16:54

Trojnásobný vítěz Pardubické bude mít památeční sochu. Tvoří jí autor...

neděle, 1. září 2019, 18:00

V umělecké slévárně v Horní Kalné na Trutnovsku dokončují bronzovou sochu trojnásobného vítěze Velké pardubické, koně Peruána ve...

Gripeny zahájily leteckou přehlídku CIAF v Hradci Králové

sobota, 31. srpna 2019, 15:02

Přeletem dvou stíhacích letounů gripen nad hradeckých letištěm začala dnes dvoudenní letecká akce CIAF. Letos návštěvníci uvidí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.