Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Gripeny zahájily leteckou přehlídku CIAF v Hradci Králové

 
sobota, 31. srpna 2019, 15:02

Přeletem dvou stíhacích letounů gripen nad hradeckých letištěm začala dnes dvoudenní letecká akce CIAF. Letos návštěvníci uvidí přes 40 strojů v letových i pozemních ukázkách. Do Hradce Králové přijeli letci z pěti zemí. Potvrdil to mluvčí akce Tomáš Otruba.

"Počasí nám letos přeje, má být krásně celý víkend. Koncepce programu je v posledních letech stejná, snažíme se nabídnout vývojový průřez leteckou technikou od předválečné doby po moderní proudové stíhací stroje nebo lehké cvičné ultralighty," řekl Otruba.

Diváci zatím měli možnost vidět letouny gripen, viděli přílet akrobatické formace Breitling Jet Team na letounech L-39 Albatros, MiG 15 nebo letoun Jungmaister. Společně se proletěly americký jednomotorový víceúčelový dvoumístný hornoplošník Piper Cub a Blériot. Doprovázela je hudba ze seriálu Muži na křídlech, který vznikl v 70. letech minulého století.

Do Hradce Králové přijeli a přiletěli zástupci pěti států, České republiky, Slovenska, Německa, Francie a Itálie. Program bude stejný oba víkendové dny. Letecká přehlídka existuje od roku 1993. "Počet strojů klesl před pár lety, kdy se přehlídka zmenšila, ale standard 40 až 50 letadel si držíme," řekl Otruba.

Vstupné na den je 300 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma, parkovné není v ceně a stojí 100 korun na den. Královéhradecký dopravní podnik posílil na letiště autobusovou linku, která návštěvníky dopraví až k branám areálu.

Letecká přehlídka do Hradce Králové v minulých letech lákala desítky tisíc příznivců letectví, ale v posledních letech zájem klesá. Například loni dorazilo 12.000, předloni 20.000 a v roce 2016 na 40.000 lidí.

 

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Oprava muzea v Krkonoších se rapidně podraží. Z 65 milionů na více...

pátek, 30. srpna 2019, 15:00

O zhruba dvě třetiny na 110 milionů korun se zvýšila předpokládaná cena opravy krkonošského muzea ve Vrchlabí. Správa...

Zájem o letecký festival CIAF výrazně poklesl. Před třemi roky jej...

pátek, 30. srpna 2019, 13:36

Čtyři desítky letounů a vrtulníků uvidí lidé o víkendu na královéhradeckém letišti, kde se koná 26. ročník mezinárodního...

Archeologové u Jaroměře objevili 7000 let starou obchodní stanici

pondělí, 26. srpna 2019, 12:48

Archeologové u Jaroměře našli zřejmě 7000 let starou obchodní stanici při výzkumu v trase budoucího úseku dálnice D11 severně od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.