Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KOMENTÁŘ: Hip Hop Kemp si za svou negativní pověst může sám. Asi se přestěhuje

 
úterý, 20. srpna 2019, 16:02

Hradec Králové pravděpodobně přijde o jednu z největších hudebních akcí v Evropě. Pořadatelé už mají dost perzekuce ze strany policie a často i negativního pohledu ze strany obyvatel, kteří považují festival za drogový ráj. Mince má obě strany, nicméně konec festivalu Hradci spíše ublíží.

Je to očividné. Dva velké festivaly Rock for People a Hip Hop Kemp k Hradci už neodmyslitelně patří. A ačkoliv se oba zaobírají hudbou, jeden je veřejností přijímán a hodnocen kladně a bez předsudků. Ten druhý schytává čím dál tím větší kritiku a asi je zbytečně zmiňovat který. Je ale kritika oprávněná?

Ano i ne. Před dvěma lety se na Hip Hop Kempu strhl poprask, když někteří účastníci prodávali drogy u svých stanů, jak někde na tržišti. Drogy jsou hlavní příčinou úpadku festivalu, který jde ke dnu, a proto se není čemu divit, že obyvatelé proti dané akci brojí, a chtějí se jí zbavit stůj, co stůj.

Festival si našel dva úhlavní nepřátelé 

Radnice svým postavením vyjádřila poměrně jasný postoj k výše zmiňované akci, a to skrze negativní. Takže si festival našel dva velké nepřátele, proti kterým jen těžko může bojovat.

I policie se k festivalu jasně ohradila, s tím, že drogám musí udělat přítrž. A tak začala jednat. Kontroly letos byly do oči bíjící, policie byla na každém kroku, avšak mělo to své opodstatnění. Pořadatelé na to reagovali s tím, že právě kvůli této "policejní buzeraci" letošní návštěva festivalu byla ve srovnání s loňským rokem jen poloviční. Festival si ale svou pověst vybudoval sám.

Někteří se mohou ohradit tím, že se tohle děje i na jiných festivalech. Nebudeme si nalhávat, že ne. Jenže do Hradce se sjíždějí na Hip Hop kemp z velké části i polští fanoušci, kterým by drogové výlevy na festivalu u nich neprošly. A na Hip Hop Kempu v Hradci to dlouhodobě nebyl problém. 

Druhá strana mince

A teď přichází to, proč by festival ve městě měl zůstat. Salón republiky, místo kde se dle každoročních statistik žije na jedničku. To je Hradec Králové, Jenže se stačí zamyslet. Kolik kulturních akcí vlastně máme? Upřímně bychom jich příliš nenapočítali. 

Místo aby akce přibývaly tak spíše ubývají, nebo se jednoduše přesunou někam jinam. Paradoxem je, že pořadatel Hip Hop Kempu Radek Maliník zároveň pořádal i akci Air festival, která ale skončila. Proč? Podle všeho opět po neshodách s vedenmí města. Stejně tak dopadl ï festival Fair Play. Obyvatelé z pod Bílé věže tak přicházejí o spoustu akcí a místo, aby nějaké přibývaly, tak mizí.

Je důležité, aby se situace uklidnila a Hradec tak stále patřil mezi místa, kde to bude žít. Pokud Hip Hop skončí, může to zanechat velkou ránu, která se nebude hojit snadno. 

Napsal(a) Martin Doležal | Foto Pixabay.com
 


 

Kam dál?

Policisté na Hip Hop kempu zadrželi víc lidí než loni. I na úkor...

pondělí, 19. srpna 2019, 14:06

Policie v souvislosti s hudebním festivalem Hip Hop Kemp na letišti v Hradci Králové odhalila 170 drogových deliktů. Dnes to...

Hip hop Kemp v Hradci nekončí. Pořadatelé oznámili, že se festival...

neděle, 18. srpna 2019, 14:27

Hip Hop Kemp v Hradci nekončí. I přes to, že festival ve srovnání s loňským ročníkem navštívilo téměř dvakrát méně fanoušků. ...

K výročí 17. listopadu odhalí v Hradci náměstí Václava Havla

sobota, 17. srpna 2019, 10:13

V Královéhradeckém kraji připomenou letošní 30. výročí sametové revoluce a 80. výročí boje studentstva za svobodu desítky akcí,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.