Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hip hop Kemp v Hradci nekončí. Pořadatelé oznámili, že se festival příští rok vrátí

 
neděle, 18. srpna 2019, 14:27

Hip Hop Kemp v Hradci nekončí. I přes to, že festival ve srovnání s loňským ročníkem navštívilo téměř dvakrát méně fanoušků. Pořadatel třídenní akce Radek Maliník ve čtvrtek v první den festivalu odhadoval účast jen na 5000 lidí. Uvedl, že důvodem propadu návštěvnosti jsou neadekvátní policejní kontroly návštěvníků přicházejících na festival.

V pátek a dnes se podle Maliníka návštěvnost zvýšila i díky příznivému počasí, přijeli i hosté. "Finální počet 9000 lidí je výrazně nižší než v minulých letech, ale i tak jde pořád o velmi slušnou návštěvnost. V pořádání festivalu samozřejmě budeme pokračovat a již nějakou dobu řešíme další ročník," uvedl Maliník.

Hip Hop Kemp, jehož program skončí v noci na neděli, byl dosud považován za největší hiphopovou přehlídku ve střední a východní Evropě. Letos se na na něm představilo asi 300 interpretů, loni bylo vystupujících kolem 500.

Do Hradce Králové přijeli podle mluvčí festivalu Kateřiny Dědkové všichni ohlášení umělci. Dnes program vyvrcholí vystoupením americké dvojice EarthGang a amerického rappera jménem Token, kterému se přezdívá nový Eminem. V minulých dnech ohlas sklidili američtí rapeři Freddie Gibbs, Tech N9ne či Masego. Dorazil i slovenský Kontrafakt, který zatím nevynechal žádný z ročníků festivalu.

Policie odmítá kritiku pořadatelů

Maliník ve čtvrtek řekl, že rozsáhlé kontroly policie zaměřené na hledání drog jsou neadekvátní a fanoušky hip hopu od návštěvy festivalu odrazují. „Z festivalu, který byl fenoménem, padáme na dno. Důvodem je neadekvátní represe policie,“ řekl Maliník.

Policie odmítla kritiku, že je její postup nepřiměřený a vede k poklesu návštěvnosti. Podle mluvčí krajské policie Ivany Ježkové je cílem policie to, aby návštěvníci festivalu byli v bezpečí a byl dodržován zákon. "Bohužel, pořadatelé v minulosti dopustili, že se festival stal svátkem drog, které se na něm pod jakoby legalitou užívaly," řekla.

Hip Hop Kemp 

První ročník festivalu Hip Hop Kemp se konal v roce 2002 v Pardubicích, po dvou letech organizátoři akci kvůli potížím s hlukem přesunuli na Stříbrný rybník do Hradce Králové. Kvůli velkému zájmu návštěvníků ale areál nestačil a pořadatelé festival přestěhovali na hradecké letiště.

Problémem byly opět drogy

Dosud policie v souvislosti s Hip Hop Kempem podle Ježkové zjistila kolem 150 drogových deliktů. Zhruba deset případů policie kvalifikovala jako trestné činy, asi u 120 deliktů šlo o přestupky a téměř 20 řidičů bylo přistiženo pod vlivem návykové látky.

Intenzivní kontroly příchozích z prvních dvou dnů festivalu už policie podle Ježkové zrušila a soustředila se na dohled nad veřejným pořádkem v obchodních centrech, v okolí festivalparku, v restauracích, na nádražích a dalších veřejných prostorách. Řidiči odjíždějící z festivalu se musejí připravit na kontroly na alkohol a návykové látky. 

Napsal(a) Martin Doležal, ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

K výročí 17. listopadu odhalí v Hradci náměstí Václava Havla

sobota, 17. srpna 2019, 10:13

V Královéhradeckém kraji připomenou letošní 30. výročí sametové revoluce a 80. výročí boje studentstva za svobodu desítky akcí,...

Pořadatelé Hip Hop Kempu si stěžují na neadekvátní kontroly....

pátek, 16. srpna 2019, 12:58

Policie v okolí areálu hudebního festivalu Hip Hop Kemp na letišti v Hradci Králové ve čtvrtek odhalila dalších 69 drogových...

Hip Hop Kemp sotva začal a policisté již evidují desítky přestupků i...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 12:26

Jeden z největších hudebních festivalu v Evropě sice dnes začíná, policisté už ale řešili několik incidentů. V jednom případě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.