Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hip Hop Kemp sotva začal a policisté již evidují desítky přestupků i trestné činy

 
čtvrtek, 15. srpna 2019, 12:26

Jeden z největších hudebních festivalu v Evropě sice dnes začíná, policisté už ale řešili několik incidentů. V jednom případě zadrželi slovenského občana, který měl u sebe 19 tablet extáze, skončil v cele.

Ačkoliv festival oficiálně nezačal, policisté už evidují jeden trestný čin a několik přestupků, řekla Ivana Ježková, tisková mluvčí KŘP Královehradeckého kraje.

Policisté zadrželi jednoho muže s větším množstvým drog. Mimo jiné celníci ve spolupráci s policií prověřují na různých místech další návštěvníky a již dnes zadrželi několik desítek lidí, kteří u sebe měli drogy.

Cizinci hrozí deportace

Původně pouze k drobné krádeži v jednom z obchodních domů v Hradci Králové vyjížděla ve středu přivolaná policejní hlídka. Ovšem již krátce po příjezdu na místo policisté zjistili, že odcizení drobností v hodnotě několika desítek korun bude mít pro cizince horší následky, než čekal.

V úterý 13. 8. 2019 se cizí státní příslušník, neúspěšný žadatel o mezinárodní ochranu na území Německa, který v Mnichově čekal na své vyhoštění z EU, rozhodl zkrátit si čekání na deportaci účastí na kulturní akci HIP HOP KEMP 2019 v Hradci Králové. Následujícího dne byl hlídkou PČR přistižen při podezření z krádeže zboží v obchodním domě v Hradci Králové. Na místo přivolaná hlídka cizinecké policie zjistila, že se jedná o cizince, který se na území ČR zdržuje neoprávněně, bez platného víza a povolení k pobytu, na území Německa dobře známého z drogové subkultury.

Cizinec byl na místě zajištěn a eskortován na služebnu cizinecké policie, kde strávil noc v policejní cele. Následujícího dne byl předán německé policii na základě mezinárodní smlouvy o zpětném přebírání osob. Vytoužené účasti na plánované hudební produkci se tak (vlastní vinou) nedočkal.

Problémy s drogami jsou každý rok

Festival na letišti v Hradci Králové navštíví každý rok přes 20 000 fanoušků z celé Evropy. Každoročně ale policisté řeši problémy s překupníky drog i s alkoholem. V jednu chvíli dokonce hrozilo, že festival skončí a přesune se jinam. 

Napsal(a) Martin Doležal, KŘP Královéhradeckého kraje | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 12. srpna 2019, 19:32

Hrad Kost čeká rozsáhlá oprava za 100 milionů korun

úterý, 6. srpna 2019, 08:15

Gotický hrad Kost na Jičínsku čeká jedna z nejrozsáhlejších rekonstrukcí v historii. Stavební práce zhruba za 100 milionů korun...

Policie je v pozoru. Blíží se proslulý festival Hip Hop Kemp

pondělí, 12. srpna 2019, 17:20

S dočasnými dopravními omezeními budou muset od 13. do 18. 8. 2019 počítat nejen Hradečci, ale zejména přijíždějící návštěvníci...

Zahrada u hospitalu Kuks táhne ročně tisíce lidí

pondělí, 12. srpna 2019, 08:30

Bylinková zahrada u barokního hospitalu Kuks na Trutnovsku každou sezonu láká tisíce návštěvníků. Od jara do podzimu jsou v ní...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.