Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Brutal Assault přijelo do Jaroměře až 23.000 lidí

 
sobota, 10. srpna 2019, 16:05

Na letošní ročník metalového festivalu Brutal Assault přijelo do pevnosti Josefov v Jaroměři 22.000 až 23.000 lidí včetně umělců a servisu přehlídky. Počasí akci přálo, vyhnula se jí velká vedra i bouřky, řekl novinářům Pavel Pavlík z pořadatelské agentury. Dnes v noci festival končí.

Jeden z největších metalových festivalů v Evropě začal ve středu 7. srpna. Pořadatelé pozvali více než 130 hudebních skupin z Česka i ze zahraničí. Vystoupily například kapely Anathema, Anthrax, Emperor, Hypocrisy, Meshuggah nebo Parkway Drive. "Nedorazili jen Deicide, kterým se o 36 hodin zpozdil let kvůli tornádu na Floridě, takže se pokusíme domluvit náhradu pro příští rok," řekl Pavlík.

Podle něj sklidila dnes ráno velký aplaus skupina Gutalax z Českých Budějovic. "Před pódiem bylo narváno jako v 23:00. Na začátku koncertu vyskákali z toi toi budek, což souvisí s jejich názvem, a pak shodili jednu do publika, na rukou lidí kolovala celým areálem a pak se vrátila na pódium. To bylo velmi vtipné," uvedl Pavlík.

Festival se obešel bez incidentů

Bezpečností tým v areálu nezaznamenal zatím žádné větší komplikace, pořadatelé předem upozorňovali návštěvníky, aby si dávali pozor na své věci a nenechávali cennosti bez dozoru. Podle policejní mluvčí Magdaleny Vlčkové musela policie pouze regulovat na místě dopravu, protože vlaky do Jaroměře nejezdily kvůli výluce a nahradily je autobusy, v některých ulicích města byla omezení.

Brutal Assault vznikl původně jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí, po přesunu do Josefova návštěvnost ještě vzrostla. Například vloni dorazilo asi 19.000 příznivců tvrdé hudby, o rok dříve zhruba 20.000.

 

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 12. srpna 2019, 19:32

Hrad Kost čeká rozsáhlá oprava za 100 milionů korun

úterý, 6. srpna 2019, 08:15

Gotický hrad Kost na Jičínsku čeká jedna z nejrozsáhlejších rekonstrukcí v historii. Stavební práce zhruba za 100 milionů korun...

FOTO: Hradecký Černobyl děsí. Benešovka se místním rozpadá před očima

čtvrtek, 8. srpna 2019, 16:26

Největší sídliště v Hradci Králové se i nadále rozpadá. Vydali jsme se na jeho průzkum a skutečnost vyděsí i otrlé. Nebezpečných...

Začíná festival Brutal Assault. Nabídne víc než 130 kapel

středa, 7. srpna 2019, 08:26

Již 24. ročník metalového hudebního festivalu přivítá své fanoušky v Josefově. Pořadatelé očekávají přes 20 000 fanoušků, kteří...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se zde historicky první ročník The Official Animal Right March , tedy pochodu za práva zvířat, kterého se zúčastnily stovky lidí.

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.