Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hradec má netradiční letní kino v areálu krajského úřadu

 
neděle, 28. července 2019, 13:41

Pivovarské náměstí v historickém centru Hradce Králové se každý čtvrtek večer mění na sezonní letní kino. Biograf Etienne jeden den v týdnu láká do areálu krajského úřadu stovky diváků. Projekt, který má podporu hejtmanství a několika sponzorů, přispívá k oživení této "úřednické" části stotisícového města.

„Návštěvnost projekce se pohybuje okolo pěti set lidí. Letní kino se tady osvědčilo," řekl Etienne Schöbel ze společnosti Etlum Media. Čtyřiadvacetiletý muž, který žije v Hradci Králové, promítá filmy pod značkou Biograf Etienne. Projekce jsou zdarma a začínají ve 21:00. Na místě má spolupracovníky.

„Ve čtvrtek 25. července jsme měli rekordní návštěvnost letošní sezony, okolo 650 lidí. Hráli jsme film Úsměvy smutných mužů, před tím byl koncert," řekl Schöbel. Je důkazem toho, že i v silné konkurenci multiplexů mají letní kina při zvolení vhodné strategie šanci prorazit.

Biograf Etienne v centrum Hradce Králové nabízí projekce filmů už druhou letní sezonu. Letos začaly koncem května a v plánu jsou projekce do konce září. „Pro letošek jsme naplánovali v Hradci Králové 17 představení, bude ale záležet na počasí, jestli odehrajeme všechny," řekl Schöbel. Ve výběru filmů dává přednost muzikálům a životopisným snímkům z poslední doby. Nechybějí ale ani rodinné filmy. Ve čtvrtek 1. srpna se diváci mohou těšit na americký snímek Nebezpečná laskavost, 8. srpna na film Aquaman a v dalších termínech třeba také na muzikál Manma Mia 2. Poslední projekcí letošní sezony by měl být 19. září film Ženy v běhu.

„Krajský úřad musí samozřejmě fungovat, takže kino tady nemůžeme nechat stát celý týden. Večer po projekci to tady vždy sbalíme a jedeme dál. Nehrajeme jenom v Hradci. Jsme mobilní, takové kočovné kino. Hradec Králové je ale jediné město, ve kterém promítáme pravidelně každý čtvrtek," řekl Schöbel. Kino přepravuje, včetně nafukovacího plátna, lehátek a techniky, v dodávce.

Biograf Etienne promítá přes léto na více než deseti místech v Česku a také na Slovensku.

Napsal(a) ČTK | Foto Biograf Ettiene
 


 

Kam dál?

Hradecká knihovna je jedním z center kulturního dění ve městě

sobota, 20. července 2019, 17:24

Městská knihovna v Hradci Králové patří k nejnavštěvovanějším kulturním zařízením ve stotisícovém městě. Ročně přijde do...

Nezlomní. Obecní dům v Praze zahájil jedinečnou výstavu, která...

středa, 17. července 2019, 16:32

Ojedinělou výstavu připravili k třicátému výročí Sametové revoluce Zuzana a Eugen Brikciusovi ve spolupráci s Alšovou jihočeskou...

Festival Hrady CZ slaví 15 let a oznamuje kompletní program v čele s...

pondělí, 15. července 2019, 14:32

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ letos slaví patnácté narozeniny a v magickém prostředí osmi hradů po celé České...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.