Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sedmasedmdesátiletý Janda s Olympikem hrál na festivalu seniorům

 
sobota, 6. července 2019, 11:12

Na festivalu Rock for People na letišti v Hradci Králové vystoupil dnes sedmasedmdesátiletý kytarista a zpěvák Petr Janda s kapelou Olympic. Koncertu skupiny aplaudovalo publikum složené z posluchačů tří generací. Byla mezi i stovka diváků, kteří dorazili v rámci projektu Senioři na Rock for People. Olympic, který na tuzemské hudební scéně působí již 57 let, zahájil vystoupení ukázkou z nového alba Trilobit, poté nadšenému publiku nabídl své největší hity.

"V šedesátých letech jsem si opravdu nepomyslel, že v roce 2019 vystoupíme na Rock for People," řekl Janda. S kapelou pak přítomné rozezpíval hity jako Osmý den, Otázky, Dávno nebo Želva. Při přídavku Jasná zpráva už byla na nohou většina ze seniorů, kteří byli rozpoznatelní podle vyfasovaných červených klobouků.

Projekt Senioři na Rock for People pořádají Centrum sociální pomoci a služeb, Městská organizace Senioři ČR a klub důchodců v Harmonii I. Senioři na festival dorazili zhruba dvě hodiny před vystoupením Olympiku, aby se mohli občerstvit a načerpat festivalovou atmosféru. V minulosti na Rock for People viděli například Karla Gotta, Blue Effect, Pavla Bobka, Jarmilu Šulákovou, Michala Malátného nebo Marii Rottrovou.

"Zanedlouho mi bude osmdesát let a na akci Senioři na Rock for People jsem ještě ani jednou nechyběla. Nemohla jsem vynechat ani letos, i když jsem se kvůli tomu musela nechat pustit z nemocnice," řekla Jaroslava Pečenková.

Na letišti v Hradci Králové pokračuje 25. ročník festivalu Rock for People i v sobotu. Od středy, kdy akci předznamenal tradiční Večírek pro nedočkavé, do Festivalparku dorazily tisíce lidí. Podle pořadatelů zatím prošlo branami areálu přes 20.000 lidí a další postupně zaplňovali stanové městečko.

Na sedmi pódiích se do 6. července představí na 100 kapel, muzikantů a dýdžejů. Největšími hvězdami letošního Rock for People budou v sobotním programu britské kapely Manic Street Preachers a Franz Ferdinand.

Dnešní program před polednem zahájila řízná liberecká kapela Hopes. Mezi vystupujícími dnes byli mimo jiné Tom Grennan, který patří mezi umělce, jejichž vystoupení doporučuje hlavní ředitel festivalu Michal Thomes. Očekávané bylo i vystoupení švédských metalových hvězd In Flames nebo taneční show britské čtveřice Rudimental a jejích hostů. Zvědavost vzbuzoval také koncert výstředního estonského rapera Tommyho Cashe.

Vedle hudby nabízí festival množství oddychových a občerstvovacích zón a doplňkový program, jehož součástí je například ranní jóga, možnost kondičního běhu nebo překážková dráha. Dramaturgie festivalu nabízí nejen rockovou hudbu, ale také elektroniku, rap nebo crossovery s prvky metalu a gotické hudby.

"Vzhledem k situaci na zdejším festivalovém trhu jsem pyšný, že se Rock for People stále drží na špici. Pořád je to jméno, na které lidé reagují a znají ho. Vnímám to i na zahraničních akcích," uvedl ředitel festivalu Thomes pro festivalové vydání časopisu Headliner.

Napsal(a) ČTK | Foto Pavel Kacerovský
 


 

Kam dál?

Pokračuje festival Rock for People, dorazily tisíce lidí

sobota, 6. července 2019, 09:20

Na letišti v Hradci Králové pokračuje 25. ročník festivalu Rock for People. Akci ve středu předznamenal tradiční Večírek pro...

Začíná festival Rock for People. Zahraje Vypsaná Fixa s orchestrem...

čtvrtek, 4. července 2019, 11:34

Vystoupením pražské kapely Branko's Bridge dnes před polednem začal 25. ročník festivalu Rock for People. Na sedmi podiích se do...

Večírkem pro nedočkavé začne Rock for People. Do Hradce přijedou...

středa, 3. července 2019, 09:30

Tradiční Večírek pro nedočkavé dnes předznamená festival Rock for People, který se od 4. do 6. července koná na letišti v Hradci...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.