Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pokračuje festival Rock for People, dorazily tisíce lidí

 
sobota, 6. července 2019, 09:20

Na letišti v Hradci Králové pokračuje 25. ročník festivalu Rock for People. Akci ve středu předznamenal tradiční Večírek pro nedočkavé. Od té doby do Festivalparku dorazily tisíce lidí. Podle pořadatelů zatím prošlo branami areálu přes 20 tisíc lidí a další postupně zaplňují stanové městečko. Dnešní program před polednem zahájila řízná liberecká kapela Hopes.

Mezi vystupujícími dnes bude mimo jiné Tom Grennan, který patří mezi umělce, jejichž vystoupení doporučuje hlavní ředitel festivalu Michal Thomes. Očekávané je také vystoupení švédských metalových hvězd In Flames nebo taneční show britské čtveřice Rudimental a jejích hostů. Zvědavost vzbuzuje také koncert výstředního estonského rapera Tommyho Cashe.

Vedle hudby nabízí festival množství oddychových a občerstvovacích zón a doplňkový program, jehož součástí je například ranní jóga, možnost kondičního běhu nebo překážková dráha. Dramaturgie festivalu nabízí nejen rockovou hudbu, ale také elektroniku, rap nebo crossovery s prvky metalu a gotické hudby.

Na akci již podeváté vyrazí také královéhradečtí senioři. Centrum sociální pomoci a služeb ve spolupráci s Městskou organizací Senioři ČR a klubem důchodců v Harmonii I zajistilo stovce seniorů možnost zúčastnit se dnešního koncertu skupiny Olympic. V minulosti již senioři na Rock for People viděli například Karla Gotta, Pavla Bobka nebo Marii Rottrovou. Vstup do areálu mají zajištěný zdarma.

"Vzhledem k situaci na zdejším festivalovém trhu jsme pyšný, že se Rock for People stále drží na špici. Pořád je to jméno, na které lidé reagují a znají ho. Vnímám to i na zahraničních akcích," uvedl ředitel festivalu Thomes pro festivalové vydání časopisu Headliner.

Na sedmi podiích se do soboty představí na 100 kapel, muzikantů a dýdžejů. Největšími hvězdami letošního Rock for People budou v sobotním programu britské kapely Manic Street Preachers a Franz Ferdinand. 

Napsal(a) ČTK | Foto Rock for People
 


 

Kam dál?

Začíná festival Rock for People. Zahraje Vypsaná Fixa s orchestrem...

čtvrtek, 4. července 2019, 11:34

Vystoupením pražské kapely Branko's Bridge dnes před polednem začal 25. ročník festivalu Rock for People. Na sedmi podiích se do...

Večírkem pro nedočkavé začne Rock for People. Do Hradce přijedou...

středa, 3. července 2019, 09:30

Tradiční Večírek pro nedočkavé dnes předznamená festival Rock for People, který se od 4. do 6. července koná na letišti v Hradci...

Hradecké divadelní oslavy přilákaly sedmdesát tisíc diváků

pondělí, 1. července 2019, 07:34

Jubilejní 25. ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a 20. ročník Open Air Programu v Hradci Králové končí....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.