Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pokračuje festival Rock for People, dorazily tisíce lidí

 
sobota, 6. července 2019, 09:20

Na letišti v Hradci Králové pokračuje 25. ročník festivalu Rock for People. Akci ve středu předznamenal tradiční Večírek pro nedočkavé. Od té doby do Festivalparku dorazily tisíce lidí. Podle pořadatelů zatím prošlo branami areálu přes 20 tisíc lidí a další postupně zaplňují stanové městečko. Dnešní program před polednem zahájila řízná liberecká kapela Hopes.

Mezi vystupujícími dnes bude mimo jiné Tom Grennan, který patří mezi umělce, jejichž vystoupení doporučuje hlavní ředitel festivalu Michal Thomes. Očekávané je také vystoupení švédských metalových hvězd In Flames nebo taneční show britské čtveřice Rudimental a jejích hostů. Zvědavost vzbuzuje také koncert výstředního estonského rapera Tommyho Cashe.

Vedle hudby nabízí festival množství oddychových a občerstvovacích zón a doplňkový program, jehož součástí je například ranní jóga, možnost kondičního běhu nebo překážková dráha. Dramaturgie festivalu nabízí nejen rockovou hudbu, ale také elektroniku, rap nebo crossovery s prvky metalu a gotické hudby.

Na akci již podeváté vyrazí také královéhradečtí senioři. Centrum sociální pomoci a služeb ve spolupráci s Městskou organizací Senioři ČR a klubem důchodců v Harmonii I zajistilo stovce seniorů možnost zúčastnit se dnešního koncertu skupiny Olympic. V minulosti již senioři na Rock for People viděli například Karla Gotta, Pavla Bobka nebo Marii Rottrovou. Vstup do areálu mají zajištěný zdarma.

"Vzhledem k situaci na zdejším festivalovém trhu jsme pyšný, že se Rock for People stále drží na špici. Pořád je to jméno, na které lidé reagují a znají ho. Vnímám to i na zahraničních akcích," uvedl ředitel festivalu Thomes pro festivalové vydání časopisu Headliner.

Na sedmi podiích se do soboty představí na 100 kapel, muzikantů a dýdžejů. Největšími hvězdami letošního Rock for People budou v sobotním programu britské kapely Manic Street Preachers a Franz Ferdinand. 

Napsal(a) ČTK | Foto Rock for People
 


 

Kam dál?

Začíná festival Rock for People. Zahraje Vypsaná Fixa s orchestrem...

čtvrtek, 4. července 2019, 11:34

Vystoupením pražské kapely Branko's Bridge dnes před polednem začal 25. ročník festivalu Rock for People. Na sedmi podiích se do...

Večírkem pro nedočkavé začne Rock for People. Do Hradce přijedou...

středa, 3. července 2019, 09:30

Tradiční Večírek pro nedočkavé dnes předznamená festival Rock for People, který se od 4. do 6. července koná na letišti v Hradci...

Hradecké divadelní oslavy přilákaly sedmdesát tisíc diváků

pondělí, 1. července 2019, 07:34

Jubilejní 25. ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a 20. ročník Open Air Programu v Hradci Králové končí....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.