Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hradecký divadelní festival nabídne stovky různých akcí

 
čtvrtek, 3. května 2018, 13:05

Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů, který se na různých místech v Hradci Králové uskuteční od 22. do 29. června, nabídne stovky představení, koncertů a dalších akcí. Festival bude v Hradci počtyřiadvacáté.

„Na všech scénách Klicperova divadla a Divadla Drak včetně letních scén a venkovních šapitó se během osmi dnů uskuteční na 110 představení, divadelních i hudebních produkcí a koncertů. V rámci Open Air programu se v letošním roce uskuteční dalších více než 200 akcí,“ uvedl mluvčí Klicperova divadla Martin Sedláček.

Představení budou k vidění kromě hlavní scény Klicperova divadla a Studia Beseda také v komorní scéně V Podkroví, na Letní scéně a ve speciálním šapitó. „Návštěvníky čeká i každodenní oblíbené venkovní pohádky a koncerty,“ řekl Sedláček.

Klicperovo divadlo nabídne divákům čtyři zahraniční inscenace, 12 představení českých divadel a sedm vlastních inscenací. „V šapitó za zdravotní školou budou například čtyři představení souboru La Putyka,“ řekla ředitelka Klicperova divadla Eva Mikulková.

Zahraniční účast letos reprezentují soubory z Kosova, Německa a tradičně i ze Slovenska. „Divadlo Drak navíc přivítá i hosty z Belgie či Francie,“ dodal Sedláček.

Přednostní výměna kuponů pro předplatitele začíná ve čtvrtek 3. května od 10:00 v předprodeji divadla. Volný prodej vstupenek bude zahájen 9. května od 10:00 v předprodeji divadla i on-line na www.klicperovodivadlo.cz a www.hkpoint.cz.

Napsal(a) ČTK | Foto Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

Proč pálíme čarodějnice a stavíme májky?

pondělí, 30. dubna 2018, 20:15

Kde má kořeny dodnes tolik oblíbená tradice pálit poslední dubnovou noc ohně a slavit první Máj?

DRBÁRNA: Miluju to tady, říká režisér klipů a reklam Juan David...

neděle, 29. dubna 2018, 20:00

Do Prahy se přestěhoval před osmi lety kvůli Prague Film School a už tu zůstal. Juan David Salazar je kosmopolitním člověkem....

Výstava připomene vznik Československa na Rychnovsku

pátek, 27. dubna 2018, 08:59

V Kolowratském zámku v Rychnově nad Kněžnou v pátek 27. dubna začne výstava nazvaná Mezi lvem a orlicí: Rychnovsko a vznik...

Divadlo bratří Formanů zahájí letní kulturní sezonu v Hradci Králové

sobota, 14. dubna 2018, 15:30

Příležitost spatřit jedinečné představení Divadla bratří Formanů s názvem DEADTOWN se naskytne v první polovině května v Hradci...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Hradec Králové zruší tendr na stavbu nového...

  • FOTO: Královéhradečtí hasiči jsou nejlepší...

  • KOMENTÁŘ: Lesk a bída Kazmova velkolepého...

  • Nestanovili jsme si žádnou metu, na kterou...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Chovatel v Jinonicích choval ovce v nevhodných podmínkách, maso možná putovalo do restaurace

Státní veterinární správa při společné kontrole s Českou plemenářskou inspekcí a policií objevila neregistrovaný chov 34 ovcí v Praze – Jinonicích. Při kontrole bylo zjištěno, že zvířata jsou držena v nevyhovujících podmínkách. Na pozemku se nacházely nebezpečné předměty, které mohly zvířata zranit. Ovce neměly dostatek pastvy či sena, chyběl také dostatečný zdroj čisté vody.

Řidiči kamionu slyšel u Mikulova z přívěsu divné zvuky. Policisté tam našli čtyři nelegální migranty

Čtyři migranty bez potřebných povolení nalezli jihomoravští cizinečtí policisté v přívěsu kamionu jedoucího z Turecka. Řidič policisty upozornil sám. Po cestě do Česka si prý ničeho zvláštního nevšiml, až na našem území slyšel z přívěsu podivné zvuky a ihned zavolal policii.

GLOSA: Když prezident chátrá, ale novináři o tom nesmí mluvit. Ani na Facebooku

Otázky novinářů na prezidentovo zdraví bere jeho mluvčí Jiří Ovčáček jako útok, který obrací proti médiím samotným. Potvrdil to čerstvý příklad zpravodaje Českého rozhlasu, který se musel bleskově omluvit nikoli za chybu ve vysílání, ale za svůj facebookový příspěvek. V něm napsal, že Zeman má s sebou na návštěvě Německa početný lékařský doprovod.