Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město Hradec Králové vyhlásilo VI. ročník ankety Talent královéhradecké kultury

 
pátek, 11. ledna 2019, 10:55

Město Hradec Králové vyhlásilo VI. ročník ankety Talent královéhradecké kultury a vyzývá veřejnosti ke spolupráci. Pokud víte o mimořádném úspěchu, umístění v soutěži, nebo počinu v oblasti kultury hradeckých dětí a mládeže do osmnácti let za rok 2018, můžete je navrhnout na titul Talent královéhradecké kultury.

Může se jednat například o oblasti klasické i moderní hudby (soubor, hra na nástroj, zpěv…), divadla a recitace, tance (balet, folklór, step, scénický a moderní tanec…) i výtvarného umění (kresba, malba, foto, street art, intermedia…).

Nominaci lze učinit volnou formou e-mailem nebo dopisem, může obsahovat i více jmen, musí ale obsahovat jméno, rok narození a adresu navrhovaného kandidáta – jednotlivce či kolektivu, úspěch nebo počin, za který je nominován, krátké zdůvodnění návrhu, jméno, adresu a e-mailové nebo telefonické spojení navrhovatele.

Součástí návrhu by měla být dokumentace úspěchu, například odkaz na internetové stránky, fotografie, novinové články, záznam na CD/DVD a podobně. Návrhy zasílejte do 25. ledna na e-mail: kultura@mmhk.cz nebo písemně na odbor kultury, sportu a cestovního ruchu magistrátu města.

Napsal(a) Tomáš Vodička s využitím TZ | Foto Jakub Misík
 


 

Kam dál?

Klicperovo divadlo uvede v současné sezóně ještě čtyři premiéry

středa, 2. ledna 2019, 12:40

Hradecké Klicperovo divadlo uvede v letošní sezoně ještě čtyři premiéry. První bude divadelní klasika Lakomec již 16. března na...

TRAILER: Mladý hradecký režisér David Balda natočil další film....

čtvrtek, 27. prosince 2018, 09:25

Silný a napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehou lásku k létání přináší do kin film Narušitel. Režie se...

Rekonstrukce divadla v Jičíně by měla přijít na 200 milionů korun

úterý, 25. prosince 2018, 11:12

Rekonstrukce Masarykova divadla v Jičíně by měla přijít zhruba na 200 milionů korun. Vyplývá to ze studie, kterou si na opravu...

ANKETA: Popelka nebo Maruška? Jaká vánoční pohádka je nejoblíbenější?

pondělí, 24. prosince 2018, 15:00

K Vánocům kromě jídla, dárků a koled patří neodmyslitelně také pohádky. V Česku jich máme hned několik, které by do sváteční...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.