Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Klicperovo divadlo uvede v současné sezóně ještě čtyři premiéry

 
středa, 2. ledna 2019, 12:40

Hradecké Klicperovo divadlo uvede v letošní sezoně ještě čtyři premiéry. První bude divadelní klasika Lakomec již 16. března na hlavní scéně, režie se ujal Michal Hába. Oproti původnímu plánu budou termíny posledních dvou premiér prohozeny, řekl dnes mluvčí divadla Martin Sedláček. V sezoně 2018/2019 divadlo uvedlo již tři premiéry.

„Poslední dvě premiéry prohodíme z důvodu vytížení režisérů. V sobotu 18. května uvedeme hru Malý říjen v režii Šimona Cabana a 1. června Tři kamarády v režii Petra Štindla," řekl Sedláček.

Druhou letošní a celkem pátou premiérou sezony bude hra Fernando Krapp mi napsal dopis v režii Jana Holce, která je v plánu na 23. března. Diváci ji uvidí ve Studiu Beseda.

„Určitě bude hodně zajímavý Lakomec, kde titulní roli ztvární Filip Richtermoc. Je to pro něj velká herecká příležitost. Hodně se těšíme také na Malý říjen, protože Šimon Caban u nás řadu let nerežíroval. Je to jeho takový návrat do Klicperova divadla," řekl Sedláček.

První premiérou sezony 2018/2019 byla hra z hradeckého prostředí z období vzniku Československa nazvaná Republika Králové v režii Zuzany Burianové. Druhou byla hra Anna Karenina Lva Nikolajeviče Tolstého v režii Jana Holce a třetí Furianti v režii Petra Štindla.

Klicperovo divadlo připravuje už i následující sezonu 2019/2020. „Mělo by to zůstat v duchu té minulé a letošní sezony, divadlo by tedy mělo uvést opět sedm premiér," dodal Sedláček.

Napsal(a) ČTK, Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

TRAILER: Mladý hradecký režisér David Balda natočil další film....

čtvrtek, 27. prosince 2018, 09:25

Silný a napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehou lásku k létání přináší do kin film Narušitel. Režie se...

Rekonstrukce divadla v Jičíně by měla přijít na 200 milionů korun

úterý, 25. prosince 2018, 11:12

Rekonstrukce Masarykova divadla v Jičíně by měla přijít zhruba na 200 milionů korun. Vyplývá to ze studie, kterou si na opravu...

ANKETA: Popelka nebo Maruška? Jaká vánoční pohádka je nejoblíbenější?

pondělí, 24. prosince 2018, 15:00

K Vánocům kromě jídla, dárků a koled patří neodmyslitelně také pohádky. V Česku jich máme hned několik, které by do sváteční...

Klicperovo divadlo uvedlo Stroupežnického hru Furianti

neděle, 23. prosince 2018, 11:52

Realistické drama Furianti bylo třetí premiérou sezony v hradeckém Klicperově divadle. Dílo Ladislava Stroupežnického Naši...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.