Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Klicperovo divadlo uvede v současné sezóně ještě čtyři premiéry

 
středa, 2. ledna 2019, 12:40

Hradecké Klicperovo divadlo uvede v letošní sezoně ještě čtyři premiéry. První bude divadelní klasika Lakomec již 16. března na hlavní scéně, režie se ujal Michal Hába. Oproti původnímu plánu budou termíny posledních dvou premiér prohozeny, řekl dnes mluvčí divadla Martin Sedláček. V sezoně 2018/2019 divadlo uvedlo již tři premiéry.

„Poslední dvě premiéry prohodíme z důvodu vytížení režisérů. V sobotu 18. května uvedeme hru Malý říjen v režii Šimona Cabana a 1. června Tři kamarády v režii Petra Štindla," řekl Sedláček.

Druhou letošní a celkem pátou premiérou sezony bude hra Fernando Krapp mi napsal dopis v režii Jana Holce, která je v plánu na 23. března. Diváci ji uvidí ve Studiu Beseda.

„Určitě bude hodně zajímavý Lakomec, kde titulní roli ztvární Filip Richtermoc. Je to pro něj velká herecká příležitost. Hodně se těšíme také na Malý říjen, protože Šimon Caban u nás řadu let nerežíroval. Je to jeho takový návrat do Klicperova divadla," řekl Sedláček.

První premiérou sezony 2018/2019 byla hra z hradeckého prostředí z období vzniku Československa nazvaná Republika Králové v režii Zuzany Burianové. Druhou byla hra Anna Karenina Lva Nikolajeviče Tolstého v režii Jana Holce a třetí Furianti v režii Petra Štindla.

Klicperovo divadlo připravuje už i následující sezonu 2019/2020. „Mělo by to zůstat v duchu té minulé a letošní sezony, divadlo by tedy mělo uvést opět sedm premiér," dodal Sedláček.

Napsal(a) ČTK, Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

Rekonstrukce divadla v Jičíně by měla přijít na 200 milionů korun

úterý, 25. prosince 2018, 11:12

Rekonstrukce Masarykova divadla v Jičíně by měla přijít zhruba na 200 milionů korun. Vyplývá to ze studie, kterou si na opravu...

ANKETA: Popelka nebo Maruška? Jaká vánoční pohádka je nejoblíbenější?

pondělí, 24. prosince 2018, 15:00

K Vánocům kromě jídla, dárků a koled patří neodmyslitelně také pohádky. V Česku jich máme hned několik, které by do sváteční...

Klicperovo divadlo uvedlo Stroupežnického hru Furianti

neděle, 23. prosince 2018, 11:52

Realistické drama Furianti bylo třetí premiérou sezony v hradeckém Klicperově divadle. Dílo Ladislava Stroupežnického Naši...

Hradecké Klicperovo divadlo uvede v sobotu premiéru hry Furianti

pátek, 21. prosince 2018, 08:18

Královéhradecké Klicperovo divadlo uvede v sobotu 22. prosince na hlavní scéně premiéru hry Furianti v režii Petra Štindla a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.