Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Na hradecké kardiochirurgii vznikl další vánoční hit, letošní song se jmenuje Naviděnou

 
středa, 19. prosince 2018, 10:50

Na konci minulého týdne spatřilo světlo světa další video z vánočního večírku Kardiochirurgické kliniky hradecké fakultní nemocnice. Stejně jako v loňském roce vznikla v areálu zdravotnického zařízení předělávka známého hitu kapely Kryštof. Letošní song se jmenuje Naviděnou.

 „Rok se s rokem sešel a opět jsme měli vánoční večírek naší kliniky, i letos se s vámi chceme o malý kousek podělit. Děkujeme všem, kteří se na natáčení podíleli. Jmenovitě pak Kátě Románové, Petru Smolákovi, Jakubu Jirešovi a Pavlu Polanskému, kteří s námi na večírku hráli a zpívali,“ uvedli na sociálních sítích autoři Ján Gofus a Martin Voborník.

2018

2017

Napsal Tomáš Vodička | Foto Repro youtube.com
 


 

Kam dál?

Lidé po celé republice dnes budou vzpomínat na Václava Havla. V...

úterý, 18. prosince 2018, 15:00

Lidé si dnes v Česku připomenou sedm let od úmrtí československého a českého prezidenta Václava Havla. Na jeho památku budou...

ANKETA: Vánoční trhy na Masarykově náměstí skončily. Líbily se vám?

pondělí, 17. prosince 2018, 09:20

Vánoční trhy na Masarykově náměstí skončily. V období od 7. do 16. prosince bylo možné pod sochou prezidenta Osvoboditele Tomáše...

Spotřeba ryb se loni zvýšila, kapr je stále oblíbený

pondělí, 17. prosince 2018, 07:50

Spotřeba ryb se loni zvýšila meziročně o 6,3 procenta na 5,4 kg na osobu, uvádí Český statistický úřad. Češi nejen kapry kupují...

Autům bez technické kontroly možná bude hrozit odtah z ulic

neděle, 16. prosince 2018, 17:00

Vlastníci silnic a veřejných parkovišť možná dostanou širší práva odstraňovat z nich odstavené automobily. Vláda před zákonodárci...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?