Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

V Hronově začal festival amatérského divadla

sobota, 4. srpna 2018, 13:20Kultura
 

Festival amatérského divadla Jiráskův Hronov začal včera vpodvečer v Jiráskově divadle v centru města hrou Sen noci svatojánské v podání domácího souboru. V hlavním programu 88. ročníku festivalu se do 11. srpna divákům představí 37 inscenací či...

 

Festival Jiráskův Hronov vypukne už dnes. Mění logo a připomene osudové osmičky

pátek, 3. srpna 2018, 15:01Kultura
 

Již 88. ročník divadelního festivalu Jiráskův Hronov vypukne 3. srpna a potrvá celý víkend. Přehlídka nabídne celkem 32 nejlepších letošních tuzemských amatérských divadelních představení. Jedním z témat festivalu jsou letos osudové osmičky.

 

TRAILER TÝDNE: Když záhadně mizí děti, může za to Slender man z chystaného hororu

čtvrtek, 2. srpna 2018, 17:10Kultura
 

Slender Man vypráví příběh děsivé postavy s nepřirozeně dlouhýma rukama a nejasnou tváří, která je zřejmě zodpovědná za mizení nespočtu dětí a teenagerů. Parta středoškolaček se ho pokusí vypátrat. A nemůže to dopadnout jinak než zmizením jedné z...

 

Jiráskův Hronov nabídne desítky představení a dalších akcí

úterý, 31. července 2018, 10:22KulturaNáchodsko
 

V Hronově na Náchodsku v pátek začne 88. ročník festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov. V hlavním programu se do 11. srpna divákům představí 37 inscenací či choreografií v 80 představeních.

 

FOTO: Hradecký AIR Festival začal. Během dvou dnů vystoupí desítky umělců

pátek, 27. července 2018, 19:45Kultura
 

V úvodu prvního dne dvoudenního maratonu taneční hudby pod názvem AIR Festival byla na programu jména jako Nick Hardin, Matamar nebo Retrovision. Již hodinu po zahájení festivalu byly v areálu stovky návštěvníků.

 

V hradeckém Festivalparku dnes začíná dvoudenní AIR Festival

pátek, 27. července 2018, 15:00Kultura
 

Královéhradecký Festivalpark se o tomto víkendu promění v dějiště obří taneční party, návštěvníci AIR Festivalu si budou moci vybírat z hudební produkce na hlavní stage a několika vedlejších pódiích. V průběhu dvou dnů vystoupí umělci jako...

 

FILMOVÉ PREMIÉRY: Sylvester Stallone bude podruhé vymýšlet Plán útěku

pátek, 27. července 2018, 10:59Kultura
 

Kromě Sylvestera a jeho plánů se můžete těšit i na českou komedii s Ivanou Chýlkovou či akční thriller Hotel Artemis. V něm si roli tvrdé manažerky v zařízení pro nebezpečné zločince střihla Jodie Foster.

 

TRAILER TÝDNE: Tajemství, zrada a odplata. To vše nabídne thriller Nebezpečná laskavost

čtvrtek, 26. července 2018, 09:42Kultura
 

Nebezpečná laskavost je snímek natočený na motivy stejnojmenné knihy autorky Darcey Bell. Hlavní hrdinkou se stává bloggerka Stephanie, která se pokusí vypátrat příčiny náhlého zmizení své nejlepší kamarádky Emily. Co stojí za jejím odchodem?...

 

FOTO: Festival Hrady CZ zavítal pod Kunětickou horu

pátek, 20. července 2018, 20:20Kultura
 

Čtrnáctý ročník festivalu Hrady CZ na Kunětické hoře začal! Areál na pastvinách pod hradem Kunětická hora se dvěma stagemi se návštěvníkům otevřel v půl čtvrté odpoledne. Páteční program na nabízí koncerty kapel J.A.R., Horkýže Slíže či Pipes and...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.