Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nechali krvácejícího chlapce na chodbě, ten zůstane celý život v kómatu. Policie v důsledku toho obvinila již čtyři lidi

 
úterý, 17. září 2019, 20:01

Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje může v současné době již potvrdit, že kriminalisté zahájili trestní stíhání jedné právnické a třech fyzických osob ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, a to v souvislosti s událostí, ke které došlo před více než dvěma roky v pardubické nemocnici.

Kromě nemocnice, jako právnické osoby, obvinili jednu lékařku a dvě zdravotní sestry, které v době události vykonávaly službu na dětském oddělení. Mají za prokázané, že tehdy 8letý chlapec zde vinou sloužícího personálu skončil s fatálním poškozením zdraví.

Kriminalisté v průběhu dosavadního vyšetřování provedli velké množství důkazního řízení. Mimo jiné zadali znalecká zkoumání v oboru Zdravotnictví a v oboru Řízení, kvalita, proces a bezpečnost ve zdravotnických zařízeních. Zajistili veškerou potřebnou zdravotní dokumentaci, kamerové záznamy a interní telefonickou komunikaci z doby události. Provedli ohledání místa činu a vyslechli všechny zúčastněné osoby.

Trestuhodné zanedbání péče ze strany personálu

Mají za prokázané, že nemocnice zásadně porušila či zanedbala důležité povinnosti. Tato právnická osoba měla za povinnost veškerý personál, tedy jak lékařský tak zdravotnický, kontrolovat a odborně vzdělávat.

Bylo zjištěno, že v době hospitalizace poškozeného chlapce neměla nemocnice definované odborné a organizační postupy v podobě zpracovaných standardů, které by stanovovaly doporučený lékařský a ošetřovatelský postup, tedy jak se má chovat zdravotnický personál zejména při pooperační péči u dětského pacienta.

Obviněným fyzickým osobám je kladeno za vinu, že nesprávně diagnostikovaly pooperační komplikace u dětského pacienta, u něhož došlo k masivnímu krvácení z operační rány. Kriminalisté mají za to, že ošetřující personál zvolil zcela nevhodný a pacienta na životě přímo ohrožující postup při poskytování neodkladné péče a pomoci.

Krvácejícího chlapce nechala lékařka bez povšimnutí

Krvácejícího pacienta nechaly jak dětská lékařka, tak odborné zdravotní sestry, odejít s matkou do přízemí budovy, kde měl být pacient údajně následně ošetřen. Tímto postupem byl ale bezprostředně ohrožen na životě. Bohužel toto pracoviště nebylo včas aktivováno a nebyl zde ani pohotovostní personál. Tím došlo k zásadnímu prodlení a zhoršení zdravotního stavu pacienta, které vedlo k těžkému poškození jeho mozku.

Přibraní znalci doslova zkonstatovali, že "postup lékařky i obou zdravotních sester byl nejenom proti současné zavedené lékařské vědě, ale i proti zdravému rozumu".

V případě uznání viny hrozí fyzickým osobám trest odnětí svobody až na 4 roky, u právnické osoby rozhoduje o formě potrestání soud.

Napsal(a) KŘP HK | Foto youtube.com
 


 

Kam dál?

S více než třemi promile sedla žena za volant. Zastavil jí až kruhový...

úterý, 17. září 2019, 17:47

Policejní hlídka z Jaroměře vyjížděla k události u kruhového objezdu v ulici Na Kameni. Právě v těch místech, zaparkovaná na...

Policie vypátrala čtrnáctiletou dívku z Rychnovska

úterý, 17. září 2019, 14:53

Čtrnáctiletá dívka z Rychnovska, po které policie od pondělního večera pátrala, byla nalezena v pořádku. Objevila ji policie za...

Soud v kauze hřebčína Kladruby potrestal tři z 22 obžalovaných

pondělí, 16. září 2019, 18:23

Krajský soud v Hradci Králové dnes v případu údajně zmanipulovaných zakázek na opravy Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.