Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pachatel obelstil pracovnici směnárny. Odnesl si desetkrát víc peněz než měl

pondělí, 9. září 2019, 11:37

Policisté z obvodního oddělení Hradec Králové 1 od poloviny června řeší trestný čin zatajení věci, za což pachateli hrozí až roční vězení.Do jedné hradecké směnárny přišel muž, který požadoval směnu hotovosti 25 eur na české koruny.

Policisté z obvodního oddělení Hradec Králové 1 od poloviny června řeší trestný čin zatajení věci, za což pachateli hrozí až roční vězení.


Do jedné hradecké směnárny přišel muž, který požadoval směnu hotovosti 25 Eur na české koruny. Žena za přepážkou mu na základě chybně zadané částky do systému však vyplatila desetinásobek. Místo 624 korun mu vydala 6243 koruny. Muž s dokladem a vyplacenou částkou směnárnu opustil. Žena na manko v kase přišla až při ukončení směny. Poté vše nahlásila a policistům poskytla kamerový záznam.

Jelikož se nám do současné doby nepodařilo zjistit totožnost muže zachyceného na kamerovém záznamu, žádáme veřejnost o pomoc. Kdo ho pozná a mohl by k němu podat jakoukoliv informaci, zavolejte na linku 158, nebo se dostavte přímo na jakoukoliv policejní služebnu.

Napsal(a) Martin Doležal, KŘP Královehradeckého kraje
 


 

Kam dál?

Neznámý muž napadl v městských lázních plavčíka. Dal mu pěstí

pondělí, 9. září 2019, 09:47

Dneska ráno napadl neznámý pachatel v plaveckém bazénu plavčíka. Podle prvotních informací muž neuposlechl příkazu ze strany...

Koťata, které byla u popelnic naštěstí nejsou odhozená, patří místním

neděle, 8. září 2019, 12:00

Hradecká drbna informuje o každém dění v regionu, i o drobnostech, které se momentálně dějí. Dnes odpoledne tak dostane prostor i...

KOMENTÁŘ: Aupark se stává rájem mladých. Ti se zde schází a působí...

sobota, 7. září 2019, 15:56

Stačí vkročit do obchodního domu Auparku a na každém rohu vidíte skupinku převážně mladých lidí, kteří vysedávají hodiny u...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.