Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KOMENTÁŘ: Aupark se stává rájem mladých. Ti se zde schází a působí potíže

 
sobota, 7. září 2019, 15:56

Stačí vkročit do obchodního domu Auparku a na každém rohu vidíte skupinku převážně mladých lidí, kteří vysedávají hodiny u laviček a nechovají se zrovna tak, že byste je jednoduše přehlédli. Vysedávání mládeže v obchodních domech se stává celorepublikovým problémem.

Těch důvodů proč tomu tak je, může být víc. Aupark je moderní obchodní dům, který se může pyšnit tím, že zásuvky najdete v podstatě na každém kroku, a tím pádem se pro mládež tohle místo stává rájem. Bez mobilu totiž většinou nedají ani ránu, a pokud mají možnost, dobít si mobil přímo v obchodním centru, je jasné, že toho využijí. 

Vezmou mobil, nabíječku a šup do obchoďáku. Je to dnešní moderní a nezastavitelný trend, který se děje všude ve světě. Obchodní dům se stává centrem kulturní zábavy. 

Jenže pro nakupující to může být občas dosti nepříjemný střet s realitou. Skupinky klidně i desíti dětí, které obsadí nejbližší koutek s nabíječkou a z místa si udělají svoje hřiště. Řev, běhaní, "zevlování, to vše je naprosto běžný jev. Otázkou je, zda se to dá nějakým způsobem globálně řešit. Je vidět, že ochranka má převážně respekt a s mládeží toho moc nezmůže dokud se neděje opravdu něco závažného.

Moderní trend, kterému není úniku

Dalším z důvodů, proč se omladina přesouvá do Auparku, je rekonstrukce Tesca u Atria. Do té doby to bylo středisko, kde mládež trávila svůj čas. Jenže ve chvíli, kdy se obchodní dům uzavřel, tak byl čas se přesunout. A ideální volbou se stal právě Aupark, který se nachází jen pár desítek metrů od Atria a především kousek od hlavního nádraží.

Dnes je tedy běžné vidět děti, kteří od rána do večera vysedávají v obchodním domě, a mají vše potřebné. Zásuvku, sedačky a fastfoody hned po ruce. Vyjádření od vedení Auparku zatím nemáme. Ale dá se očekávat, že je to jeden z podstatných a palčivých problémů, se kterým si vedení neví příliš rady. Situace ale bude obdobná i v jiných obchoďácích v Čechách.

Jak je na tom situace ve Futuru? To je z hlediska návštěvníků nejfrekventovanější obchodní dům v Hradci, nicméně takový problém zde není. Ano, najdete zde skupinky mladých, kteří posedávají u rychlého občerstvení, jenže to není záležitostí celého dne. Buď zde ochranka pracuje lépe, nebo mladí nemají tolik příležitostí k tomu, aby se ve Futuru zabavili stejně tak, jako v Auparku. 

Napsal(a) redakce
 


 

Kam dál?

Policie stíhá jednatele z Náchodska za zpronevěru 42 milionů

pátek, 6. září 2019, 16:15

Královéhradecká krajská policie podezírá obchodní firmu z Náchodska a jejího osmapadesátiletého jednatele ze zpronevěry více než...

Vandalové, kteří řádili na Sněžce se sami přihlásili na policii....

pátek, 6. září 2019, 13:00

Pod vrcholem Sněžky vytvořil vandalové z kamenů spirálu o průměru asi šest metrů, tzv. mandalu, čímž nevratně poničil stezku. Den...

Vandal řádil na Sněžce. KRNAP plánuje trestní oznámení

čtvrtek, 5. září 2019, 16:06

Pod vrcholem Sněžky dnes někdo nad ránem vytvořil z kamenů spirálu o průměru asi šest metrů, tzv. mandalu, čímž nevratně poničil...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.