Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie stíhá jednatele z Náchodska za zpronevěru 42 milionů

 
pátek, 6. září 2019, 16:15

Královéhradecká krajská policie podezírá obchodní firmu z Náchodska a jejího osmapadesátiletého jednatele ze zpronevěry více než 42 milionů korun. Firma podle kriminalistů odebírala od zahraničního dodavatele osivo, ale po jeho distribuci koncovým zákazníkům si část tržeb neoprávněně nechávala pro sebe. Firma tržby dodavateli údajně nepřiznávala v letech 2014 až 2018.

Jednateli v případě odsouzení hrozí trest až deset let vězení. U firmy jako právnické osoby rozhodne v případě uznání viny o formě trestu soud. Jako trest může soud firmě udělit například zrušení právnické osoby, propadnutí majetku, peněžitý trest, zákaz činnosti, propadnutí věci.

Policie v rámci vyšetřování zajistila u jednatele část majetku, zejména nemovitosti a peníze. Celkem hodnota zajištěného majetku činí téměř 41 milionů korun.

 

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Vandalové, kteří řádili na Sněžce se sami přihlásili na policii....

pátek, 6. září 2019, 13:00

Pod vrcholem Sněžky vytvořil vandalové z kamenů spirálu o průměru asi šest metrů, tzv. mandalu, čímž nevratně poničil stezku. Den...

Vandal řádil na Sněžce. KRNAP plánuje trestní oznámení

čtvrtek, 5. září 2019, 16:06

Pod vrcholem Sněžky dnes někdo nad ránem vytvořil z kamenů spirálu o průměru asi šest metrů, tzv. mandalu, čímž nevratně poničil...

FOTO: Na Špindlerově boudě v Krkonoších hořelo. Škoda jde do statisíců

čtvrtek, 5. září 2019, 13:28

V objektu pro ubytování personálu známé Špindlerovy boudy na hřebenech Krkonoš dnes dopoledne hořelo. Hasičům se oheň podařilo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.