Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vandalové, kteří řádili na Sněžce se sami přihlásili na policii. Slíbili pomoc a zaplatili pokutu

 
pátek, 6. září 2019, 13:00

Pod vrcholem Sněžky vytvořil vandalové z kamenů spirálu o průměru asi šest metrů, tzv. mandalu, čímž nevratně poničil stezku. Den nato se ale autoři přihlásili správě parku i na policii a na místě zaplatili pokutu.

„Autoři spirály na vrcholu Sněžky se dnes ráno přišli sami dobrovolně přihlásit do Vrchlabí na Správu KRNAP. Vůbec si prý neuvědomili, že jejich dílo může být z hlediska ochrany přírody problematické,”  napsal KRNAP na svém facebookovém profilu.

Správci Krkonošského národního parku vyměřili pokutu 5000 korun, kteří autoři na místě zaplatili. Ta mohla být mnohem vyšší, nicméně KRNAP se rozhodl pro menší pokutu, vzlhedem k tomu, že se autoři přihlásili a vyjádřili lítost.

"Pokuta není symbolická, protože jde o velmi cenné území a potenciálně velmi negativní příklad pro jiné. Na druhou stranu jsme nesáhli k vyšší možné hranici, protože se viníci sami dobrovolně přihlásili, vše zcela narovinu přiznali, projevili lítost a včerejší ohledání na místě ukázalo, že naštěstí nedošlo k žádnému významnému poškození fenoménu, které poškozeny být mohly - použili pouze na povrchu ležící kameny a nezasáhli do půdního krytu, nepoškodili naštěstí ani porosty zdejších ohrožených rostlin," dodali správci KRNAPU na faceboooku. 

Napsal(a) Martin Doležal
 


 

Kam dál?

Vandal řádil na Sněžce. KRNAP plánuje trestní oznámení

čtvrtek, 5. září 2019, 16:06

Pod vrcholem Sněžky dnes někdo nad ránem vytvořil z kamenů spirálu o průměru asi šest metrů, tzv. mandalu, čímž nevratně poničil...

FOTO: Na Špindlerově boudě v Krkonoších hořelo. Škoda jde do statisíců

čtvrtek, 5. září 2019, 13:28

V objektu pro ubytování personálu známé Špindlerovy boudy na hřebenech Krkonoš dnes dopoledne hořelo. Hasičům se oheň podařilo...

Policie zahájila trestní stíhání v případu chlapce v kómatu

čtvrtek, 5. září 2019, 10:29

Případ, který hýbe celou republikou. Královehradecká policie obvinila v případu chlapce, který skončil v kómatu lékařku, dvě...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.