Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie zahájila trestní stíhání v případu chlapce v kómatu

čtvrtek, 5. září 2019, 10:29

Případ, který hýbe celou republikou. Královehradecká policie obvinila v případu chlapce, který skončil v kómatu lékařku, dvě sestry i pardubickou nemocnici.

Údalost se stala v Pardubické nemocnici před dvěma lety. Malý Adam byl tehdy po operací mandlí, jenže po následných komplikacích má trvale poškozený mozek a skončil v bdělém kómatu. 

„Z procesních důvodů se nebudeme k případu zatím vyjadřovat. Bližší informace podáme někdy po příštím týdnu,“ řekla královéhradecká policejní mluvčí Ivana Ježková.

Rodina si stojí zatím, že nemocnice v případu Adama výrazněš pochybyla. Podala na nemocnici několik trestních oznámení. Kromě odškodnění se domáhala také vydání části zdravotnické dokumentace, a to kopie záznamu předoperačního vyšetření. Nemocnice nakonec rodině nabídla 6 milionů, ačkoliv se rodina dožadovala 22 milionů.

Celá situace byla natočená na bezpečnostní kameru. Velké pozdvižení způsobilo především jednání lékařky, která prošla kolem chlapce, který silně krvácel, a nijak na situaci nezareagovala. 

Česká televize uvedla před několika měsíci dokument z cyklu Infiltrace, který na záznamech kamery ukázal tehdejší zmatky při záchraně krvácejícího chlapce na chodbě ambulance ORL. Po odvysílání dokumentu rezignoval náměstek léčebné péče Pardubické nemocnice Roman Michálek, který daný den sloužil jako lékař ORL. Jeho postavení mimo službu doporučil nemocnici hejtman Martin Netolický

Napsal(a) Martin Doležal | Foto PomáhameAdámkovi
 


 

Kam dál?

Hradecký soud otevře kauzu dotačních podvodů. Ty přesahují 10 milionů

čtvrtek, 5. září 2019, 10:05

Krajský soud v Hradci Králové by měl 23. září začít projednávat případ dotačních podvodů. Škoda podle obžaloby přesahuje deset...

Muž zapomněl v Atriu tašku, záhy mu jí ukradli. Policie žádá o pomoc

středa, 4. září 2019, 09:42

Na konci srpna v jednom obchodním domě v centru Hradce Králové si 61letý muž během odpočinku na masážním křesle odložil příruční...

Na Hradubické hořel kamión, řidič stihl utéct

úterý, 3. září 2019, 16:23

Požár kabiny kamionu na silnici I/37 se podařilo hasičům dostat pod kontrolu. Hasiči použili k likvidaci požáru dva vysokotlaké...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.