Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž zapomněl v Atriu tašku, záhy mu jí ukradli. Policie žádá o pomoc

středa, 4. září 2019, 09:42

Na konci srpna v jednom obchodním domě v centru Hradce Králové si 61letý muž během odpočinku na masážním křesle odložil příruční tašku a při odchodu na ni zapomněl. Když se na místo po cca 5 minutách vrátil, taška byla pryč. Muž přišel o osobní doklady, peněženku s hotovostí, platební kartu, fotoaparát a další věci. Vše v hodnotě téměř 6.400 korun.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin zatajení nálezu a neoprávněné opatření platebního prostředku, za což hrozí až dva roky vězení. Z kamerových záznamů policie zjistila, že v inkriminovanou dobu se v místě ponechání tašky nacházely dvě osoby, které se krádeže mohly dopustit.

Jelikož do současné doby nezjistili jejch totožnost, obrací se na veřejnost o pomoc. Kdo muže či ženu pozná, zavolejte na linku 158, nebo se dostavte na jakoukoliv služebnu Policie ČR.

Napsal(a) Martin Doležal, KŘP Královehradeckého kraje | Foto KŘP HK
 


 

Kam dál?

Na Hradubické hořel kamión, řidič stihl utéct

úterý, 3. září 2019, 16:23

Požár kabiny kamionu na silnici I/37 se podařilo hasičům dostat pod kontrolu. Hasiči použili k likvidaci požáru dva vysokotlaké...

Dotační podvod ohledně lanovky na Sněžku má pokračování

pondělí, 2. září 2019, 15:00

Kriminalisté rozšířili trestní stíhání pěti z devíti lidí obviněných v takzvané krkonošské kauze - obvinění z dotačního podvodu a...

FOTO: Řidič v plné rychlosti napálil autem do stromu

pondělí, 2. září 2019, 13:06

Hasiči v Královehradeckém kraji měli o víkendu dost práce. Vyjížděli celkem k 75 výjezdům, nejčastěji k dopravním nehodám. Letos...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.