Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Hradubické hořel kamión, řidič stihl utéct

 
úterý, 3. září 2019, 16:23

Požár kabiny kamionu na silnici I/37 se podařilo hasičům dostat pod kontrolu. Hasiči použili k likvidaci požáru dva vysokotlaké proudy vody s použitím pěnidla. Kabinu celou zničily plameny. Návěs se podařilo uchránit. Na místě vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu vzniku požáru i výši škody

Požár kamionu je zlikvidován. Hasiči předali místo požáru policistům, které informovali o nesjízdnosti zasažené komunikace do ošetření od správy a údržby silnic sorbentem.

Uzavřen je jeden jízdní pruh, kde došlo k požáru. Hasiči na nejvíce poškozená místa vozovky od oleje použili dva pytle se sorpční látkou. Olej unikl při poruše motor. Při nehodě se nikomu nic nestalo a řidič vyvázl bez zranění. 

Napsal(a) Martin Doležal | Foto HZS HK
 


 

Kam dál?

Dotační podvod ohledně lanovky na Sněžku má pokračování

pondělí, 2. září 2019, 15:00

Kriminalisté rozšířili trestní stíhání pěti z devíti lidí obviněných v takzvané krkonošské kauze - obvinění z dotačního podvodu a...

FOTO: Řidič v plné rychlosti napálil autem do stromu

pondělí, 2. září 2019, 13:06

Hasiči v Královehradeckém kraji měli o víkendu dost práce. Vyjížděli celkem k 75 výjezdům, nejčastěji k dopravním nehodám. Letos...

Smutná statistika. Obětí nehod v hradeckém kraji v létě přibylo...

neděle, 1. září 2019, 09:45

Při dopravních nehodách v Královéhradeckém kraji o prázdninách zemřelo osm lidí, což je čtyřnásobek loňského i předloňského počtu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.