Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž se zabarikádoval v bytě a vyhrožoval, že odpálí výbušninu. Zásahovka ho dopadla

 
neděle, 25. srpna 2019, 18:37

V Hradci Králové se krátce před 18. hodinou ozvala střelba. Na místo byly vyslány všechny složky záchranného integrovaného systému. Neznámý pachatel vyhrožoval, že odpálí v panelovém domě výbušninu.

Podle prvotních informací se neznámý pachatel nejprve procházel se střelnou zbraní v Horákově ulici nedaleko Pod Strán, čímž na sebe upozornil. Oyvatelé na něj zavolali policii.

Muž se ale poté zabarikádoval ve svém bytě, kde jako rukojmí držel svou ženu a dceru. Těm se následně podařilo utéct. 

Neznámý muž zůstal v bytě, kde vyhrožoval, že vyhodí celý dům do povětří. Podle nepotvrzných informací měl u sebe výbušniny i střelné zbraně. Zásahové jednotce se následně podařilo dostat do bytu skrz balón a pachatel byl zadržen. 

Pachatel byl při zásahu zraněn a záchranáři jej za doprovodu policie dovezli do nemocnice. 

Napsal(a) Martin Doležal | Foto Hradec Králové Živě
 


 

Kam dál?

Malšovický most nevydržel čistý ani dva měsíce. Vandalové ho...

neděle, 25. srpna 2019, 15:01

Na boj s vandaly vydá město každoročně desítky tisíc korun. Bohužel, situace se nezlepšuje. Malšovický most, který město nechalo...

Osmičlenná rodina se odmítala vystěhovat. I přes to, že neplatila...

neděle, 25. srpna 2019, 13:09

Co s nájemníky, kteří za sjednané bydlení neplatí a nechtějí se dobrovolně vystěhovat? Pro majitele nemovitosti je to nelehká...

Na Hip hop Kempu měli uklízet. Místo toho brigádníci kradli ve stanech

neděle, 25. srpna 2019, 08:30

Hudební festival Hip Hop Kemp už je minulostí. Policie se letos na akci mimořádně připravila a kromě mnoha drogových deliktů a ...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.