Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Malšovický most nevydržel čistý ani dva měsíce. Vandalové ho posprejovali

 
neděle, 25. srpna 2019, 15:01

Na boj s vandaly vydá město každoročně desítky tisíc korun. Bohužel, situace se nezlepšuje. Malšovický most, který město nechalo vyčistit v červnu od sprejerů, opět někdo počmáral.

Jen za první polovinu letošního roku zaplatila radnice města 130 tisíc korun za odstraňování škod po vandalech. Ti se neštítí ničeho a před měsícem například neznámý sprejer poničil historické terasy v centru města. 

Vzhledem k zvyšujícímu počtu případů přibude kamerový systém, který bude například součastí opraveného schodiště Bono Publico. Podle policistů jsou kamery velkým pomocníkem v dopadení vandalů. I tak je ale šance, že se podaří pcahatelé dostihnout velmi malá. Policie v dosavadním roce chytila pachatele jen přibližně ve 30 % případů. 

Napsal(a) Martin Doležal, Policie ČR | Foto Statutární město HK
 


 

Kam dál?

Osmičlenná rodina se odmítala vystěhovat. I přes to, že neplatila...

neděle, 25. srpna 2019, 13:09

Co s nájemníky, kteří za sjednané bydlení neplatí a nechtějí se dobrovolně vystěhovat? Pro majitele nemovitosti je to nelehká...

Na Hip hop Kempu měli uklízet. Místo toho brigádníci kradli ve stanech

neděle, 25. srpna 2019, 08:30

Hudební festival Hip Hop Kemp už je minulostí. Policie se letos na akci mimořádně připravila a kromě mnoha drogových deliktů a ...

FOTO: U požáru stodoly zasahovalo osm jednotek hasičů

sobota, 24. srpna 2019, 18:00

Krajské operační a informační středisko hasičů přijalo informaci o požáru stodoly u rodinného domu v obci Horní Kalná. Na místo...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.